TPF üçüncü kez hükümet kuracak AKP için destek mesajı verdi

Türkiye Perakendeciler Federasyonu Başkanı Selamet Aygün: “Seçim sonuçları istikrarın sürmesi isteğini gösteriyor, bekleyen yasaların gündeme gelmesini bekliyoruz”

Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) üçüncü kez hükümet kuracak AKP için destek mesajı verdi. TPF Yönetim Kurulu Başkanı Selamet Aygün, şunları söyledi:

“Seçim sonuçları AK Parti döneminde yaşanan istikrar ve büyüme sürecinin devam etmesi isteğini gösteriyor. Halk istikrardan yana tercihini kullandı. İstikrarlı yönetim politikaları ekonomide de büyümeyi beraberinde getiriyor.

Yerel zincirler olarak büyüme ve gelişme yolunda ilerliyoruz. AKP Hükümeti ile geçmişten gelen büyümenin Türkiye ekonomisinin büyümesini hızlandıracağını düşünüyoruz. Yerel zincirlerin yatırım planları açısından bu, pozitif bir paralellikle ilerleyecektir. Refah arttıkça alım gücünün artmasını, dolayısıyla bizlerin müşterilerimizi memnun etmek, onlara daha yakın olmak için çok daha fazla çalışacağımızı, çok daha fazla sayıda yeni şube açacağımızı öngörüyoruz.

Bu arada, Perakende Yasası ile ilgili değişiklikler sektör beklentileri doğrultusunda hayata geçmeli. Bunun için Federasyon olarak elimizden gelen katkıyı vermeye hazırız.

Anayasa değişikliği için olumlu ortam var

Hükümetin bundan sonraki adımı sivil anayasayı hayata geçirmek olacak. Sivil anayasa Türkiye’yi ileriye taşıyarak ekonominin önünü açar. Hükümetin güçlü bir şekilde sivil anayasayı hayata geçireceğini ve ülkenin önünü açacağına inanıyoruz. Türkiye geleceği görülebilen ve istikrarlı bir ülke konumunda.”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.