Toki’den Yeni Konut Müjdesi!

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ve Antakya Belediyesi işbirliğiyle Günyazı mevkiinde inşaat faaliyetleri devam eden 770’i alt gelir, 186’sı orta gelir grubuna yönelik toplam 956 konutun kura çekim töreni gerçekleştirildi. Antakya Spor Salonu’nda yapılan toplu konut kura çekim törenine Hatay Vali Vekili Kadim Doğan, Antakya Belediye Başkam Doç.Dr.Lütfü Savaş, Belediye Başkan Vekili Serdar Güven, toki yetkilileri, Hatay 2.Noter Vekili Recep Alkan ve toplu konutlara başvuruda bulunan vatandaşlar ve yakınları katılım gösterdi.

Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş; kura çekimi öncesinde, “Belediye olarak TOKİ’yle 2005 yılından bu yana çok yoğun bir çalışma içerisindeyiz. Bugüne dek toplamda bin 880 konutu Antakya’ya kazandırdık” açıklamasında bulundu.

Antakya’da talep ve ihtiyaç oldukça TOKİ’ye arsa sağlamaya devam edeceklerini belirten Savaş, “Saraycık mevkiinde 4’üncü etap bin-bin 500 civarında konut için 86 dönümlük arsa tahsisini TOKİ’ye yapmış durumdayız. Hedefimiz Antakya’da ev sahibi olmayan kimseyi bırakmamak” dedi.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.