Taksim Sosyal Medyayı da Yıktı!

Sosyal medyada kimin tarafından servis edildiği belli olmayan bir resmi göre polisin köpeğe biber gazı sıktığı iddia edildi. Üstelik yayınlanan fotoğrafın kalitesi kasıtlı olarak bozulmuştu. Fotoğrafın aslı ise duyarlı vatandaşlar tarafından sosyal medyaya yüklendi.

Orijinaline bakıldığında polisin arkasındaki “policıa” yazısı dikkat çekiyor. Üstelik polislerden biri ise siyahi. Ancak bozulan görüntüde ise kalitesi bozulduğu için Türk polisi algısı yaratılıyor.

kopege-biber-gazı
kopege-biber-gazi-orijinal

Çeşitli yalan haberlerle halkı daha da galeyana getirmeye çalışanlar bu tarz resim ve yalan haberlerli kendine alet ediniyor. Hükümet karşıtları zaten en ufak bir hareketlenmeyi fırsat bilerek yollara dökülüyor ve kutuplaşmaya neden oluyorlar. Aslında kendileri de biliyorlar bu kutuplaşma ve bölücülüğe bizzat sebep olduklarını. Her duyduğunuza inanmayın dolduruşlara gelmeyin.

İşte bir yalan haber daha. Bahsedilen resimdeki gencin üzerinden panzer geçtiği iddia ediliyor. Bedenindeki izlere polisin sebep olduğunu, polise karşı halkı dolduruşa getiriyorlar.

Benzer Yazılar

One comment

  • ayça

    Taksimde olayların bu duruma gelmesi kesinlikle ağaçlarla alakası yok orada siyasi rant peşinde koşan fırsatçı kişi ya da kurumların doldurması ile provakasyon amaçlı yapılan çalışmalardır. Bu ülkede bir tane dikili ağacı olmayanların bazı gelişmeleri bünyesine yedirememesi bu gibi olayların patlak vermesine neden oluyor. Hükümet terörü de bitirecek diye pek hoşlarına gitmedi heralde ki terörü aratmayacak sahnelere neden oluyorlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.