6 comments

 • murat

  nasip olursa sözleşmeli askerlik için müracatta buluncam kıritallerim uyuyo tek bir korkum var almamalarından korkuyorum sadece kolumda jilet izleri çok var bunu sorun yapmasalar çok ii olur diye umut ediyorum acaba o sorun olurmu

 • Genellikle askeri akademiler ve polis akademilerinde başvuranları fiziki muayeneye tabii tutuyorlar. Normal askerlikte böyle bir durum söz konusu değil diye biliyorum. Ama bu yeni uygulama olduğundan yine de araştırmak gerek kardeş

 • kaan

  ne zaman nereye başvuru yapabılıyoruz lutfen bılgılendırırmısınız

 • mert

  çok saçma yassınırı konmuş enazından yassınırı 30 olmalı işsizler ne yapacak ilk bunu duşunun secim gewlmeden

 • esvet

  ya allah rızası için bu alımlar ne zaman baslıyo 1 sene oldu hayla alımlar baslamadı gozum kulagım alımın baslamasında ama hayla bısey yok ortada lutfen haberı olanlar bana bılgı verebılırler mı 05352469818

 • İZLERDEN KURTULMA YOLLARI

  Faça diye tabir edilen jilet izleri ciltte ciddi anlamda kesikler sonucu oluşan skar tabir edilen görünümlerdir. Cildinizi kesici aletlerle çizerek bağ dokuda yırtılma yaparsınız ve bu yırtılmalar size beyaz izler olarak geri döner, tıpkı kilo alıp verme sonunda oluşan çatlaklar gibi. Yani yapmanız gereken işlem bölgede deriyi soymak ve cilt altını yenilemektir.

  Faça İzi Silme

  Bu işlem için eğer kendiniz evde faça izlerini silecekseniz kullanmanız gereken madde tca kimyasal peeling asidi, oran olarak %40 tca olacak. Eğer faça göğüs bölgenizdeyse tca %25 kullanın. Ama düşük oranlı asitlerden başlamak iyidir siz her halükarda %25 tca ile başlayabilirsiniz. Asitin fiyatı 40 lira, asiti aldıktan sonra uygulama öncesi bir takım işlemler yapmanız lazım. Bunlar sonlandırma suyu hazırlama, merhem hazırlama.

  Sonlandırma suyu için 1,5 litre damacana suyu alacaksınız, suyun içine bir tatlı kaşığı karbonat ilave edip iyice çalkalyın ve dolaba koyun soğusun.

  Tca sonrası merhem için madecassol, çinko oksit, b5 vitamini ve e vitaminine ihtiyacınız var. Bir tüp madecassol 40 gr kremdir, onun içerisine 10 gr çinko oksit, 10 ml b5 vitamini, 10 ml e vitamini ilave edip iyice karıştırın, merheminiz hazır.

  Tca asite kulak çubuğunu batırıp façaların üzerine fazla kenara taşırmadan bir kaç kere beş on saniye bekleyerek üst üste sürün. Eğer façanız çoksa işlemi parça parça yapın, sonuçta kolu faça dolu insan çoğunlukta, yani bir kısma uyguladıktan sonra diğer kısımlara uygulayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.