Rıdvan Dilmen Kalp Krizi Geçirdi!

Efsane isim Rıdvan Dilmen korkuttu. Dün öğle saatlerinde halı saha maçı yapan Dilmen, yaklaşık 1 saat top oynadıktan sonra kalbinin sıkıştığını hisseti. Nefes alma güçlüğü çeken Rıdvan Dilmen, ciddi bir rahatsızlık olabileceği ihtimali üzerine  maçı bırakan Dilmen, eve gitti, duşunu aldı ve dinlenmeye çekildi. Ancak ağrıları devam edince doktor çağrıldı. Ardında Acıbadem Maslak Hastanesi’ne gitti. Burada yapılan tetkiklerde Dilmen’in kalp krizi geçirdiği ve kalp sağ damarının tıkalı olduğu anlaşıldı.
Hastanede anjiyo olan Dilmen’in sağlığıyla ilgili olarak Doç. Dr. Ahmet Akyol şu açıklamayı yaptı: “Rıdvan Dilmen, saat 14.00 civarında başlayan göğüs ağrısı nedeniyle hastanemize başvurmuş, yapılan tetkiklerinde akut alt duvar kalp krizi ön tanısı ile acilen yatırılmış, ardından koroner anjiyografiye alınmıştır. Yapılan anjiyografi sonrası, kalbin sağ damarında tıkanıklık saptanmış, buraya yapılan balon – stent yerleştirilmesi işlemiyle, damar tamamen açılmıştır. Daha sonrasında hastamız koroner yoğun bakım ünitesine alınarak takip edilmeye başlanmıştır.” Öte yandan F.Bahçe Kulübü de sarı-lacivertli forma için yıllarca ter döken ve takımın teknik direktörlüğünü de yapan Rıdvan Dilmen için geçmiş olsun mesajı yayınladı. Geçirdiği rahatsızlık nedeniyle akşam saatlerinde NTV’de yayınlanan Yüzde 100 Futbol programına da katılamayan Dilmen’in, hastanede 2 gün daha müşahede altında tutulacağı öğrenildi. Maslak Acıbadem Hastanesi Başhekimi Çağlar Çuhadaroğlu ise “Rıdvan’ın durumu iyi. En az 72 saat hastanemizde kalmasında yarar var” diye ifade etti.

FENERBAHÇE KULÜBÜ’ NDEN GEÇMİŞ OLSUN MESAJI
Bu arada Fenerbahçe Spor Kulübü, Rıdvan Dilmen’ e bir mesaj yayımladı. ”Camiamızın en önemli isimlerinden ve değerlerinden biri olan, kulübümüze yıllarca futbolcu ve teknik direktör olarak hizmet etmiş spor adamı Rıdvan Dilmen, geçirdiği ufak bir rahatsızlık sonucu anjiyo olmuştur” bilgisi verilen açıklamada, ”Doktorların, sağlık durumunun son derece iyi olduğunu bildirdikleri Rıdvan Dilmen’e camiamız adına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz” ifadesine yer verildi.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.