Pınar Saka Yarı Finalde

Türkiye rekortmeni milli atlet Pınar Saka, Avrupa Atletizm Şampiyonası’nda bayanlar 400 metrede yarı finale yükseldi.

Helsinki Olimpiyat Stadyumu’nda devam eden Avrupa Atletizm Şampiyonası’nda akşam seansı, bayanlar 400 metre elemeleriyle başladı. Bu dalda milli atletler Birsen Engin, Meliz Redif ve Pınar Saka piste çıktı. Dört seriden oluşan elemelerde, serilerini ilk 3 sırada bitiren ve en iyi 4 dereceyi elde eden atletler yarı finale yükseldi.

Pınar Saka, üçüncü seriyi 53.13’lük derecesiyle üçüncü tamamladı ve yarı finale yükselmeyi başardı. İlk seride yarışan Birsen Engin ise 55.82’lik derecesiyle yarışı son sırada tamamlayabildi ve yarı final şansını kaybetti. İkinci seride mücadele eden Meliz Redif de 53.99’luk zamanıyla yarışı son sırada bitirdi ve elemeleri geçemedi.

Pınar Saka, yarın TSİ 17.15’te bayanlar 400 metre yarı finalinde yarışacak.

Türk atletlerin akşam seansı, bayanlarda Nimet Karakuş’un 100 metre yarı final mücadelesiyle devam edecek. Erkeklerde ise Tarık Langat Akdağ, Halil Akkaş ve Hakan Duvar 3000 metre engellide finale çıkmak için mücadele edecek. Polat Kemboi Arıkan’ın 5000 metrede direkt final koşacağı akşam seansında, Fatih Avan cirit atma elemelerinde ter dökecek. (trt)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.