Nimet Çubukçu’dan Öğrencilere Duyuru

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ali Demir, medyanın Ankara Temsilcileri’yle bugün biraraya geldi ve sorulara yanıt verdi.  Sınavla ilgili kargaşanın basına verilen kitapçıktan çıktığını savunan Demir, “Yanlış cevapların yerleşmesinde eksiklik var ama adaya avantaj yok. Olağan dışı hiçbir durum sözkonusu değil. Gizlediğimiz hiçbir şey yok. Dün itibariyle 1 milyon 400 bin adayın soru kitapçığı okundu, sorun yok. Sınavda kişiye özel bir mualeme sözkonusu değil. Kamuoyu her adayın kitapçığını görecek, bu sayede bir hata olup olmadığı da görülecek” dedi.

ÖSYM Başkanı Demir’in ayrıntılı açıklamalar yaptığını kaydeden Çubukçu, açıklamaların ”maksatlı çevreler dışında herkesi tatmin ettiğini” ifade etti. Çubukçu, ”Ben de her şeyden önce anne bir veli olarak bu açıklamaları tatmin edici bulduğumu söylemek istiyorum” dedi.

Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, dün gazetecilerin YGS ile ilgili sorularını cevapladı. “YGS’de şifreleme veya birilerinin kayrılmasının sözkonusu olmadığını” söyledi. Çubukçu, eski ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan’ın ‘8 aydır korkumdan konuşamıyorum’ sözlerine de cevap verdi: “Milli Eğitim Bakanı olarak 2 yıl süreyle çalıştığım Yarımağan ile hiçbir şekilde telefon ile görüşmediğim. Sadece KPSS’de yaşanan hadiseden dolayı aradım. Aradığımda, ’bu iddialar çok ciddi, bu konuda hangi hususlar var ise hızla sonuçlandırın’ dedim.

Benzer Yazılar

5 comments

 • murat

  Biz öğrenciler olarak bu açıklamadan tatmin olmadık şifre iddası varsa kul hakkına girmiş demektir biz öğrenciler olarak hakkımızı helal etmiyoruz:===)))

 • vesile

  püffffffffffff diorm bşka bişi demiorm.bizd hlal etmiorzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz.

 • Volkan

  ya ne biçim bi eğitim sistemi bu ya sen milli eğitim bakanıysan bu gençlerin geleceğini düşünmek zorundasın çok kolay bi yanıtla işten sıyrılmaya çalışıyosun ayıp ayıp milyonlarca gencin hayatıyla oynuyosunuz yazıklar olsun atatürkümüz bize ülkeyi emanet etti sizde dolanbazlıktan başka bişeyden anlamıyorsunz !

 • vedat

  niye sonuçlar açıklanmıyo arkadaş bu ne biçim eğitm sistemi her kafadan bir ses çikıyo

 • xxx

  bu zamandaa her yerde torpilli olmak varmış anasını satimm herşey torpilden ibarett

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.