Nevruz Kutlamasına Velilerden Tepki!

Burdur’un Bucak ilçesi Kestel köyünde 21 Mart tarihinde Kestel Ortaokulu’nda yapılacak Nevruz kutlaması, veliler ve köylülerin karşı çıkması üzerine iptal edildi. Bucak Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde Kestel Ortaokulu Müdürlüğü tarafından hazırlanan Nevruz’u kutlama töreni, veliler ve köylülerin karşı çıkması üzerine iptal edildi.

nevruz

Kestel Ortaokulu Okul Aile Birliği Başkanı Hasan Arslan, okulda Bucak Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde Nevruz kutlama programı düzenlendiğini belirterek şöyle konuştu: “Veliler ve köy halkı Nevruz’u istemediklerini söylediler. Kutlamaya çocuklarını göndermeyeceklerini belirttiler. Çünkü, Cumhuriyet Bayramı Kestel Ortaokulu’nda üstün körü şekilde birkaç şiir ile kutlanıp geçiştirildi. Asıl kutlanacak olan Cumhuriyet Bayramı coşku ile kutlanması gerekirken hiç kimsenin kabul etmediği, karşı çıktığı Nevruz kutlaması yapılmasına anlam veremiyoruz.”

Bucak İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdoğan Dinç ise, Bucak Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde Kestel Ortaokulu’nda düzenlenecek Nevruz’un iptal edildiğini söyledi. Dinç, “Nevruz kutlamasını her okul kendi bünyesinde yapacak. İsteyen okul istediği şekilde, istediği şartlarda Nevruz

kutlamalarını yapacak” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.