Lisans Yerleştirme Sınavı’nın Son Aşaması Cumartesi Günü

Türkiye’de 81 il merkezi ile Lefkoşa’da gerçekleştirilecek LYS-2 saat 10.00’da başlayacak. Matematik Sınavı’na 624 bin 48 aday girecek. LYS-2 tek oturumda uygulanacak ve toplam 120 dakika sürecek. Sınavda fen bilimleri testleri yer alacak.

Adayların sınava gelirken yanlarında mutlaka ”2011-LYS Sınava Giriş Belgesi” ile fotoğraf ve TC Kimlik Numarası bulunan ”Nüfus Cüzdanı” veya ”pasaport” bulundurmaları gerekiyor.

Bu belgelerini eksiksiz olarak yanında bulundurmayan aday, mazereti ne olursa olsun LYS’ye alınmayacak. Bir aday, bu belgeleri yanında olmadığı halde sınav merkezi yöneticilerinin, bina ve salon sorumlularının veya ÖSYM temsilcilerinin kararıyla herhangi bir salonda sınava alınmış olsa bile, bu adayın sınavı ÖSYM Başkanlığınca geçersiz sayılacak.

Sınav binalarında hiçbir eşya sınava alınmayacağından, adayların sınav binalarına bu belgeler dışında herhangi bir eşya getirmemeleri gerekiyor. Sınavda kullanılacak kalem, silgi, kalemtıraş, saat gibi gereçler ile şekerleme ve peçete bütün adaylara ÖSYM tarafından sağlanacak. Adaylar sınava şeffaf pet şişe içinde su getirebilecek.

Sınavların yapıldığı binalara girişte, adayların ve sınav görevlilerinin üstleri emniyet görevlileri tarafından aranacak.

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.