Kpss Tercihlerinde 2 Şubat Son Gün

KPSS tercihleri başladı. KPSS ortaöğretim için kadrolar, Önlisans ve Lisans için kadrolar belirlendi. Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sonuçlarına göre, bazı kurum ve kuruluşlarına yerleşmek isteyen adayların tercih formu doldurma işlemleri başladı. Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sonuçlarına göre alınacak olan kamu personeli için başvurular başladı. ÖSYM resmi sitesi www.osym.gov.tr KPSS Tercih kılavuzu pdf dosyalarını ise yayınladı. 2011 KPSS tercih kılavuzu Ortaöğretim, Önlisans ve Lisans grupları için ayrı kategoriler içermekle beraber PDF formatında yayında. ÖSYM 2011 KPSS Tercih kılavuzu basımı yapılmayacak ve posta yolu ile gönderilmeyecek.

Kamu kurum ve kuruluşlarınca daha önce Devlet Personel Başkanlığına gönderilen toplam 6.560 kadro ve pozisyona yerleştirilmek isteyen memur adayları, bugünden itibaren 2 Şubat Çarşamba akşamına kadar ÖSYM Başkanlığının ”www.osym.gov.tr” adresi üzerinde tercihte bulunacak. Bu kadro ve pozisyonlara ilişkin listeler 9 Mayıs’ta da ÖSYM’ye gönderilecek. Memur adayları, 30 Mayıs-8 Haziran tarihlerinde ÖSYM’ye tercihte bulunacak. 2. yerleştirmede ise kamu kurum ve kuruluşlarının talepleri 5-30 Eylül tarihleri arasında toplanacak. Devlet Personel Başkanlığı, yeni memur kadrolarını 24 Ekim’de ÖSYM’ye iletecek. ÖSYM de 21-30 Kasım tarihleri arasında, 2. yerleştirme taleplerini alacak.
Geçen yılın son döneminde yapılan KPSS’ye göre ilk defa kamu kurum ve kuruluşlarına alınacak personelin 1.557′si bakanlıklarda, 1.693′ü bakanlıklara bağlı müsteşarlık ve genel müdürlüklerde, 431′i başkanlıklarda, 853′ü üniversitelerde, 932′si de mahalli idareler, il özel idareleri, il afet ve acil durum müdürlükleri ve birlik müdürlüklerinde görev yapacak.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.