Kpss ile 30 Bin Memur Alınacak

KPSS lisans düzeyinde, sadece A grubu ve öğretmenlik kadroları için il merkezleriyle Lefkoşa’da, 9 Temmuz Cumartesi sabah ve öğleden sonra, 10 Temmuz Pazar sabah ve öğleden sonra olmak üzere dört oturumda yapılacak.

2011-KPSS’ye başvuru işlemleri, 9-25 Mayıs tarihleri arasında yapılacak. Başvuruları yürütecek başvuru merkezleri ÖSYM’nin ”http://www.osym.gov.tr” internet adresinde yayımlanacak.

Bakan sayın Çubukçu’nun KPSS mağduriyetini bir nebze olsun gidermek adına Şubat ataması yapılması yönündeki taleplerimizi geri çevirdiğini tekrar hatırlatmakta fayda vardır. Şubatta yapılmayan atama Haziran ayında yapılmaktadır. Bu atama seçim yatırımı mıdır, vicdani sorumluluğun gereği midir kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.  Öncelikle Şubat ataması talebinin gerekçelerini tekrar hatırlayalım.

Bilindiği üzere iptal olan KPSS eğitim bilimleri sınavından sonra yapılan sınav sonucuna göre öğretmen atamaları gerçekleştirilmiştir.  İlk sınavda hakkıyla atanabilecek puanı alan bazı öğretmenler sonradan yapılan sınavda küçük puan farklarıyla atanma hakkına kavuşamamışlardır.  Herkes çok iyi bilir ki konular aynı olsa dahi farklı iki sınavdaki sıralamaların aynı olma ihtimali çok düşüktür.  Bu mağduriyeti yani ilk sınav sonucuna göre atanabilecekken atanamayan öğretmenin mağdur olmaması için bu atama talep edilmiştir. Bakanlık tarafından 30bin öğretmen alımının yapılacağı açıklanmıştır.  Bu 30bin öğretmen alımının Ağustos’ta yapılacak atamalardan düşülürse burada da bir haksızlık doğacaktır.  30bin öğretmen atamasının ardından boşalacak pozisyonlara Sözleşmeli öğretmen alımı yapılıp yapılmayacağı konusunda ise bakanlık ketumluğunu sürdürmektedir.  Bu konuda bir açıklama olmasa da 30bin öğretmen alımı ile ilgili kılavuz incelendiğinde Sözleşmeli alımı yapmayı düşünmedikleri bilgisine ulaşıyoruz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.