Kozzy, Dünyanın en iyi AVM’si oldu!

İstanbul’un Kadıköy ilçesinde bulunan Kozzy AVM, “VIVA-Best of the Best-Dünyanın En İyi Alışveriş Merkezi” ödülünü kazandı.

Uluslararası Alışveriş Merkezleri Konseyi tarafından dünyanın en iyi alışveriş merkezini belirlemek üzere Las Vegas’ta düzenlenen yarışmada diğer 10 finalistle birlikte finale kalan Kozzy, rakiplerini geride bırakarak “2012 VİVA (Vizyon, İnovasyon, Değer, Başarı” – En iyinin iyisi- Dünyanın En İyi Alışveriş Merkezi” ödülüne layık görüldü.

2010 yılında açılan ve Kadıköy’ün Kozyatağı semtinde bulunan Kozzy alışveriş merkezi, geçen yıl da Avrupa’nın En İyi Alışveriş Merkezi seçilmişti. Rönesans Grubu ile Amerikalı yatırımcı AGP’nin iştiraki Kozzy AVM adına açıklama yapan Jason Lucas, “Kozzy Alışveriş Merkezi’nin dünyanın en iyi alışveriş merkezlerinden biri olarak tescillenmesinden dolayı mutluyuz” dedi. ,

Lucas, ödülün yapının kalitesi ile şirketlerin tecrübesini ispatlar nitelikte olduğunu belirtti. Türkiye’de 3 alışveriş merkezi daha açmayı planladıklarını belirten yetkili, bunların açılışının da 2013 yılında yapılmasının planlandığını söyledi.

Türkiye’de Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Derneği’nin (AMPD) temsilciliğini yürüttüğü Uluslararası Alışveriş Merkezleri Konseyi 1995 yılında da Akmerkez’i Avrupa’nın En İyi Alışveriş Merkezi seçmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.