Kış Lastiği Zorunlu Oldu

ULAŞTIRMA, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, yolcu ve yük taşımada kullanılan araçlara her yılın 1 Aralık-1 Nisan tarihleri arasında kış lastiği takma zorunluluğu getirdi. Kış lastiğini takmayanlar, tespit edildikleri takdirde 500 TL ceza ödeme durumunda kalacak. Yönetmelik 12 Kasım Pazartesi günü yürürlüğe girecek.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın yolcu ve yük taşımada kullanılan araçlara her yılın 1 Aralık-1 Nisan tarihleri arasında kış lastiği takma zorunluluğu getirmesi, lastikçileri heyecanlandırdı. Türk Pirelli CEO’su Mete Ekin, ‘Türkiye lastik pazarı yaklaşık 10 milyon adetlik bir pazardan oluşuyor. Bunun 1.5 milyonu kış lastiği. Bu pazarın yüzde 10 büyümesini bekliyoruz’ dedi.

GOODYEAR Türkiye Tüketici Lastikleri Pazarlama Müdürü Melih Evcimen ise Goodyear’ın kış lastiklerinde yüzde 40 satış artışı öngördüklerini belirtti. Evcimen, kış koşullarının yoğun yaşandığı Orta Anadolu ile lastik pazarından en büyük pay alan Marmara Bölgesi’nin ciddi potansiyele sahip olduğunu sözlerine ekledi.

Kış lastiğini kim kaça satıyor?
Marka           Fiyat (TL)
Petlas            100-370
Lassa             115-490
Pirelli            140-1500
Goodyear      147-925
Michelin         115-750

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.