Kar Alarmı

Meteoroloji İstanbulluları uyardı! Dün başlayan ve bugün gün boyu aralıklarla devam edecek kar yağışının, akşam saatlerinde etkisini artırabileceği belirtildi. Bu arada İstanbul Büyükşehir Belediyesi, yağışlar nedeniyle oluşabilecek olumsuzluklara karşı 2 bin 666 personelle karla mücadele çalışmalarının devam edeceği belirtildi.

kar yağışı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yazılı açıklamada kar yağışıyla ilgili İstanbul genelinde 908 araç ve iş makinesi ile 2 bin 266 personelin görevlendirildiği bildirildi. Açıklamada, İstanbul’da dün öğleden sonra yağmaya başlayan kar, Silivri, Büyükçekmece, Kumburgaz, Hadımköy Küçükçekmece bölgelerinde etkili olduğu belirtilerek, İstanbul genelinde herhangi bir olumsuzluk yaşanmadığı kaydedildi.

Meteorolojiden alınan bilgiye göre yağışın gece de aralıklar devam edeceği, yarın ise etkisini arttırabileceği belirtildi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi karla mücadele ekipleri AKOM koordinasyonunda dün geceden itibaren ana arterler ve katılım noktalarında 908 araç 2 bin 266 personelle tedbir aldı.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.