Kamu Personeli Sınavı Yarın Yapılıyor

Beklenen Kamu Personeli Sınavı(KPSS) Yarın Yapılıyor

Kamu personeli sınavının kopya şahibeleriyle kısmen iptal kararı alınmıştı. Yapılan inceleme ve araştırmalar sonucunda sınavın (kpss) “eğitim bilimleri alanı” nın yeniden yapılması gerektiği uygun görüldü. Bunun yanısıra birçok tedbir alındı. Adaylar, sınav olacakları binalara girerken, üstleri elle ve dedektörle aranacak. Bina girişlerinde kalabalık olmaması için kpss adaylarının sınavdan en az bir saat önce sınav yapılacak bina önünde bulunmaları öneriliyor.

Adaylar sınava gelirken sadece Ösym tarafından gönderilmiş olan sınava giriş ve kimlik belgesinin aslı ve bir adet vesikalık fotoğraf ile getirecekler.  Kpss adaylarının sınava girerken üzerlerinde cep telefonu, saat,  bluetooth ve benzeri cihazlar ile kulaklık, küpe, broş, yüzük, kolye, metal para ve her türlü elektronik ya da mekanik cihaz bulunmayacak. Sınav süresini takip etmeleri amacıyla her sınıfa duvar saati konulacak. Sınav öncesinde ya da sonrasında, sınav esnasında  bina içinde her türlü elektronik cihaz taşıdığı tespit edilen adayın sınavı iptal edilecek. Kpss adayları sınava metal aksesuar içermeyen kıyafetle gelecekler.

Sınav başladıktan sonra adaylar tuvalet için sınav salonundan dışarıya çıkarılmayacak.
Adaylar yanlarında kalem, silgi, kalemtıraş ve yiyecek-içecek de getirmeyecek. Ösym, sınavın yapılacağı gün adayların kullanması için sıraların üstünde kalem, silgi, kalemtıraş ile su ve şekerlemeyi paketlerin içinde hazır bulunduracak. İptal edilen sınavda 100 net ve üzerindeki adaylar Ankara ve İstanbul’ da sınav olacaklar.

Fatih Vatan Caddesi ‘ ndeki okullarda sınava gircek adaylara kötü haber

29 Ekim ‘ de havanın yağışlı olması sebebiyle 31 Ekim Pazar gününe ertelenen Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, KPSS ile çakışacak. Fatih Vatan caddesinde ve yakınlarında sınava girecek adayların, yoğunluk dolayısıyla sınava girecekleri yerlere daha erken gelmeleri gerekecek.

Benzer Yazılar

One comment

  • Ayşe

    Diğer iptal edilen sınava yakın bi sınavdı bakalım sonucu ne olcakkkk yine bi sorun çıkmasa. Hayatımız söz konusuu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.