İnşaatta göçük: 4’ü ağır 9 kişi yaralandı

Kahramanmaraş’ta bir inşaatta yaşanan çökme sonrası, 4’ü ağır 9 kişi yaralandı.

Alınan bilgiye göre, olay, Kahramanmaraş merkez Onikişubat ilçesine bağlı Kayberli Mahallesi Odun Pazarı mevkinde meydana geldi. Hasan Ç.’ye ait inşaatın 2. katına beton dökümü sırasında çökme meydana geldi. Çökme esnasında inşaatta bulunan Yaşar Kömeç, Ali Tuğrul, Yusuf Tuğrul, Soner Tuğrul, Emrah Akçakaya, Mustafa Tuğrul, Yaşar Çevik, Yaşar Tuğrul ve Adem Kozan moloz ve demir yığınlarının altında kaldı.

Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine gelen itfaiye ve AFAD ekipleri, yaralıları sıkıştığı yerden çıkardı. Enkaz altında başka işçinin olması ihtimali üzerine tüm kurtarma personeli, çalışma yaptı.

Çökme sonrası olay yerinde inceleme yapan Kahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan Güvençer, enkaz altında kalan 9 işçiye sağ salim ulaştıklarını ifade ederek, ‘Çökme sonrası yaşanan ilk 10 dakika da tüm ekiplerimiz olay yerine ulaştı. Enkaz altında kalan 9 yaralıya ulaşıldı. Yaralılardan beşinin sağlık durumu gayet iyi, diğer dört kardeşimizin durumları ciddi ama hayati tehlikeleri yok. Olay hem adli hemde idari boyut taşıyor. Olaya Cumhuriyet Savcımız el koydu. İdari olarak da büyük şehir belediye başkanlığımız, çevre ve şehircilik il müdürlüğü ve müfettişlerimiz olaya el koyarak gerekli incelemeleri yapmaktadır’ dedi.Olayla ilgili soruşturma başlatıldı. 

Kaynak: IHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.