Haziranda 30bin Öğretmen Atanacak

Nimet Çubukçu Çanakkaleden 30 bin ek atama için çalışmaların devam ettiğini belirtti.  Öğretmen adaylarını büyük sevince boğan ek alım haberi Başbakan Erdoğan’la görüşme sonrasında ortaya çıktı. Öğretmen adaylarının Başbakan Erdoğan’a ek alımın olması gerektiği açıklaması sonrası Başbakanın Çubukçuya ek alım sorusunu yöneltmesiyle her şey açığa kavuştu.  Erdoğan yanındaki Nimet Çubukçuya “Ek alım ne oldu?” sorusuna “30 bin ek atama için çalışmalarımız devam ediyor.” cevabını aldı.

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmenlerinin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde, 2009 ve 2010 KPSSP10 sonuçlarına göre ilk atama, hizmet süresine göre açıktan atama, kurumlar arası yeniden atama, açıktan ilk atama, kurumlar arası ilk atama, kurum içi ilk atama ile milli sporcuların Beden Eğitimi alanına sınavsız atama çeşitlerine göre toplam 30 bin kadro ataması yapılacak.

18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin 96. yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla Çanakkale’deki törenlere katılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu ile görüşme fırsatı buldu Mağdur öğretmenler önce Başbakanla konuştu. Başbakan Çubukçu’ya Nimet Hanım ek alım konusu ne durumda diye söylerken Çubukçu ‘Haziran ayında ek 30.000 öğretmen ataması konusunda çalışmalar devam ediyor’ dedi.

Atama için başvurular 12-26 Mayıs 2011 tarihleri arasında alınacak.  Uygulanacak usul ve esaslar ile atama yapılacak alanlar, alan bazında taban puanlar, atama çeşitlerine göre alan ve iller bazında kontenjanlar, iletişim adresleri gibi bilgilerin yer alacağı ”Öğretmenlik İçin Başvuru ve Atama Kılavuzu”, gerekli çalışmalar tamamlandıktan sonra 11 Mayıs 2011 tarihine kadar Bakanlığın ”http://personel.meb.gov.tr” adresinde yayımlanacak.  Atama işlemi, 1 Haziran 2011 tarihinde gerçekleştirilecek, atananlar ise 1 Eylül 2011 tarihinden itibaren göreve başlayabilecek.

Benzer Yazılar

One comment

  • mağdur

    tamam. geçen seneki öğretmen adayları mağdur olmayacaklar ya bu sene sınava girecek olan öğretmen adaylarına ne olacak. bizim mağduriyetizi de gelecek sene mi giderecekler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.