Gezi Parkı İçin Halk Oylaması Yapılacak

AK Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik Gezi olaylarıyla ilgili açıklamalarda bulundı.
son dakikaAK Parti plebisitin arkasında olduğunu teyit etti. Yargıda Topçu Kışlası ile ilgili nihai olarak aleyhte bir karar çıkarsa kimsenin yapacağı bir şey yoktur. Türkiye bir hukuk devletidir. Ancak lehimize çıkarsa da bir oylamaya gidilecek. Beyoğlu’nda değil Büyükşehir sınırları içerisinde tüm İstanbul’u kapsayan bir seçim yapılacak

Tencere tava, ıslık çalma gibi eylemler devam ediyor. Demokrasilerde insanlar mesajlarını barışçı bir şekilde iletebilir. Ama komşularına zarar vermeden. Makul olan her meselede biz vatandaşımızla beraberiz. Vatandaşın tenkidi de demokratik bir tavırdır.

Türkiye bir hukuk devletidir. Ve bu kurallar uygulanmak zorundadır. Plebisit oylamasına Büyükşehir sınırları içerisinde bir oylama olacak. Halkımızı ne derse bu karar saygılı olacağız ve ona uyacağız.

Gezi olayları ile ilgili olarak büyük çapta halkımızın sağ duyusu ile karşılanmıştır. Bir kısım kitle eylemlerde bulunmuştur. Barışçıl ve demokratik eylemlere sonuna kadar şapka çıkarırız. Slogan atılabilir, mesajını demokratik yollarla iletilebilir. Üniversite sınavına gidecek çocukların uykusuna tencere tava çalarak engel olmak yanlıştır.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.