Eurovision’u Loreen Kazandı

Eurovision Şarkı Yarışması’nın büyük finali saat 22.00’da başladı. Ülkemizi temsil eden Can Bonomo ise 18’inci sırada sahneye çıktı. Müthiş bir performans sergileyen Can Bonomo, salonu coşturdu. Yarışmaya katılan tüm ülke sanatçılarının şarkılarını seslendirmesinin ardından SMS oylamasına geçildi. Oylama bitiminde yarışmaya katılan her ülkeye canlı bağlantı yapılarak ülkelerin puanlamaları alındı. Puanlama sonucunda 57. Eurovision Şarkı Yarışması’nda 372 puan alan İsveç’i temsil eden sanatçı Loreen birinci olurken ikinci Rusya, üçüncü ise Sırbistan oldu. Türkiye yarışmayı 7’nci olarak tamamladı.

Yarışmanın galibi Loreen, yeşil odada kendini boşlukta gibi hissettiğini ve zamanın durduğunu söyledi.

Yarışma bitiminin ardından basın merkezinde gazetecilerin sorularını yanıtlayan İsveç temsilcisi Loreen, ona inandıkları ve bu performansı sergilemeye fırsat verdikleri için İsveç halkına teşekkürünü iletti.

Yarışmaya çok uyuyarak ve çok yemek yiyerek sadece performansına odaklanarak hazırlandığını söyleyen İsveçli sanatçı, şarkısı Euphoria’nın olabildiğince uzun süre dillerden düşmeyeceğini umut ettiğini söyledi.

Dansının ne anlama geldiğinin sorulması üzerine Loreen, dansının özgürlüğü tanımladığını belirterek “Hiçbir kural yoktur, ne hissettiğinizi gösterir, ne olmak istersen ol’ diye konuştu.

Loreen, İsveç’i düşündüğünde doğayı, temiz havayı ve suyu düşündüğünü belirterek, herkesi gelecek yıl yapılacak Eurovision-2013’e davet etti.

One comment

  • sero

    Her ne kadar şarkılar oylanmasa da iyi bir şarkı kazandı denilebilir. Müzik açısından değerli bir parça

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.