Asla Akp’ye Oy Yok Diyenler!

Yeni dönemde yüzde 55 hedefleyen AK Parti şimdi “AK Parti’ye oy vermem” diyenlerin içindeki yüzde 14’ün peşine düştü.

AK Parti, 3 Kasım 2002’den beri girdiği her seçimden birinci parti çıktı. Üç genel seçimlerde de oylarını artırıp en son 12 Haziran 2011’de yüzde 50 oy alan AK Parti, şimdi de “ölsem AK Parti’ye oy vermem” diyenlerin peşine düştü.

Üç ayrı araştırma şirketiyle çalışan ve 3 ile 6 aylık aralıklarda halkın nabzını ölçen AK Parti, son ankete kendisine asla oy vermeyeceklerin oranını da belirledi.

Haber 7’den Ersin Çelik’in haberine göre;AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Elitaş, son araştırmada “AK Parti’nin fanatik karşıtların kimler?” diye sordurduklarını ve yüzde 21 oranında sonuç çıktığını söyledi.

Elitaş “AK Parti’ye oy vermem” diyenlerin oranının yüzde 35, “Ölsem AK Parti’ye oy vermem” diyenlerin ise 21 olduğunu söyledi.

TV8’de Erkan Tan’ın konuğu olan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Elitaş, yüzde 21’lik kesim için “Yeminli AK Parti karşıtı” dediğini belirterek, “Onları mümkün değil döndürmemiz. Artık iman etmişler. AK Parti’nin düzgün olmadığına inanıyorlar” dedi.

“Oy vermem” diyen yüzde 14’lük kesimin ise AK Parti; “terörü susturursa”, “işsizlik sorununa el atarsa”, “asgari ücreti artırırsa” ve “hayat pahalılığını durdurursa” gibi sorunların çözümünde kendilerine oy vereceklerini beyan ettiklerini aktaran Elitaş, bu kesimin çeşitli hizmetlerle AK Parti’ye çevirmenin mümkün olduğunu da ekledi.

12 Haziran 2011 seçimlerinde yüzde 49,5 oy aldıklarını hatırlatan Elitaş son 6 aylık süreçte yaptırdıkları araştırmalardan çıkan sonuçları ise şöyle sıraladı: “Ekim 2011’de ankette oylarımız yüzde 51 çıktı. Ocak 2012’deki araştırmada ise yüzde 52,1 oldu. Oylarımız en son Nisan ayında yüzde 52,4’e yükseldi.”

Yaptırdıkları araştırmalarda muhalefet partilerinin oylarını da takibe aldıklarını kaydeden Elitaş, CHP için şubilgileri verdi: “CHP’nin oy oranı 2011 Haziran seçimlerinde yüzde 26. Ekim başındaki ankette yüzde 23,8, Ocak’ta yüzde 24,2 ve en son ankette 24,5. CHP aşağıya doğru inmiş. Ondan sonra da toparlanmış. Toparlanma sebeplerinden birisi de kesintisiz eğitimin kesintili hale getirilmesinden Sayın Kılıçdaroğlu’nun söylemleri olabilir. 4+4+4’e zımni olarak, özde değil ama sözde verdikleri destekle herhalde CHP’nin oylarında hafifçe bir kıpırdanma var.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.