Artık Biri Dur Demeli!

“Fatmagül’ün Suçu Ne” dizisiyle başlayan tecavüzlü diziler furyası, İffet ve Ay Tutulması dizileriyle devam ediyor. İlginç tesadüf bu diziler de hep Doğan Grubu TV’lerinde…

“Fatmagül’ün Suçu Ne” eski bir sinema filmiydi. Dizi olarak yeniden çevrilmesi sözkonusu olunca Doğan Grubu’na ait gazeteler ve özellikle Hürriyet ve Milliyet’in internet siteleri günlerce tecavüz sahnesinin reklamını yapmışlardı.

TÜRBANLIYA TECAVÜZE HAZIRLIKLI OLUN! Bu sözler tesadüf odur ki Doğan Grubu’nun en güçlü kalemlerinden birine ait.

Dizinin tutması için günlerce bir insanlık suçu olan tecavüzü meşrulaştıracak yayınlar yaptılar. Sonuçta dizi tuttu. Ardından Öyle Bir Geçer Zaman ki dizisinde bir tecevüz sahnelendi. Cemile, boşandığı eşi Ali Kaptan tarafından tecavüze uğradı ve o sahne de rating rekorları kırdı.

Doğan Grubu televizyonları tecavüzün iyi reyting getirdiğinü görünce bu sene içinde tecavüz olan iki diziyi daha yayına soktular.

Birisi İffet, diğeri de Ay tutulması. Her iki dizi de Doğan Grubu’na ait Star televizyonunda yayınlanıyor.

Bu konuda izlenen taktik ise çok ilginç. Önce dizi olması planlanan eski filmlerdeki tecavüz sahneleri gazetelerin internet sitelerinde yayınlanıyor, sonra da “dizisi geliyor” denilerek reklam bombardımanı başlıyor.

Tıpkı İffet dizisinde olduğu gibi.

“Fatmagül’ün Suçu Ne” dizisiyle başlayan tecavüz furyası “İffet” ve “Ay Tutulması” dizisiyle son sürat devam ediyor.

Hürriyet gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök bugünkü yazısında ‘Dizilerde neden türbanlı yok. Dizilerde tecavüze uğrayan türbanlı görmeye hazır mısınız?” sorusunu sorduğuna bin pişman oldu. Özkök’e ilk tepki ise ne muhafazakar siyasetçilerden ne de kamuoyundan geldi.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.