Aöf Ara Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanıyor?

AÖF soruları on binlerce Açık Öğretim Fakültesi (AÖF) öğrencisi için hayati önem taşıyor. On binlerce üniversiteli öğrencinin girdiği AÖF ara sınavı tüm Türkiye’deki bir çok sınav merkezinde yapıldı. AÖF soruları deneyimli bir ekip tarafından hazırlanıyor. AÖF ara sınav sonuçları henüz açıklanmadı. Yakında açıklanacak olan ara sınav sonuçlarına burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Her dersin başarı notu, ara sınav notunun %30 ile yıl sonu ve bütünleme sınav notunun %70 toplanarak bulunur.

Örnek: Arasınav notu 70, yıl sonu notu 60 olan öğrenci;

Arasınavın ağırlığı %30 olduğuna göre, 70 . 30 : 100 = 21 not alacaktır.

Yıl sonu sınavının ağırlığı %70 olduğuna göre, 60 . 70 : 100 = 42 not alacaktır. Arasınav ve yıl sonu sınavının not toplamı 20 + 42 = 63 başarı notunuz olacaktır.

Bir dersten başarılı olabilmek için başarı notunun 50 ve daha yukarısı olmalıdır. Ara sınavı, bütünleme sınavını da aynı şekilde etkilemekte, bu sınavlardaki başarı notuda hesabı da yukarıdaki örnekteki gibi yapılmaktadır.
Ara sınavına girmeyen öğrenciler, yıl sonu ve bütünleme sınavına girdikleri takdirde, aldıkları notun %70-50 ve daha yukarısı olursa bu dersten başarılı sayılır.
Bulunduğu sınıftaki derslerin en çok 2.sinden başarısız olanlar bir üst sınıfa geçer. Bu ders sayısı 3 ve daha fazla olursa, başarısız sayılırlar. Bu durumdaki öğrenciler bu derslerin sınavına girerler. Ancak üst sınıftan ders alamazlar.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.