Ankara Kızılay’da Büyük Patlama!

Ankara’nın Kızılay Meydanı Kumrular caddesinde, Çankaya Kaymakamlığı önünde patlama meydana geldi! Patlama nedeniyle 3 kişi öldü, 3’ü ağır 13 kişi yaralandı. Patlamanın ardından iki kişi gözaltına alındı. Bir kadın olay yerinde gözaltına alınırken, gözaltına alınan ikinci kişi otogarda Tunceli’ye gitmek isterken yakalandı.

Patlama sonrası bir otobüs ve yanındaki 6 araç alev aldı. Bölgedeki işyerleri ve dükkanlar da büyük zarar gördü. Olay yerine itfaiye ve polis ekipleri sevk edildi. Bölgedeki yangının tamamen söndürüldüğü belirtildi.
Polis kaynakları patlamanın parça tesirli bombadan kaynaklandığının belirlendiğini belirtti. Bir Emniyet yetkilisi, bombanın park halindeki bir aracın içine konulduğunu ve yakınlarda bulunan şüphelilerce manuel olarak patlatıldığı bilgisine ulaştıklarını söyledi. Patlamanın meydana geldiği alanın 50 metre ilerisinde şüpheli bir çanta görülmesi üzerine polis alarma geçti.

İkinci bir bomba olma ihtimaline karşı, alan boşaltıldı. Olay yerine gelen bomba imha uzmanları, incelemelerini sürdürürken, bomba ihtimaline karşı da bölgeye frekans karıştırıcı jammerler gönderildi, telefon şebekeleri devre dışı bırakıldı. Bomba uzmanı köpeklerle de araçlarda bomba arandı.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.