Üstadın Şiirleri Albüm Oluyor

Başbakan Erdoğan’ın çocukluk dönemlerinden beri hayranı olduğu, Türk edebiyatının unutulmaz şairlerinden Necip Fazıl Kısakürek’in şiirleri, albüme dönüşüyor. “Üstad” adıyla yayınlanacak albüme dev bir senfoni orkestrası da eşlik ediyor.

Akşam gazetesinden Barış KOCAOĞLU’nun haberi
İlk şiir kitabını 1925 yılında, 21 yaşında yayımlayan Necip Fazıl Kısakürek’in, aralarında “Anneciğim”, “Zindandan Mehmed’e Mektup” ve “Sakarya Türküsü”nün de bulunduğu en sevilen 10 şiiri, 60 kişilik dev bir senfoni orkestrası eşliğinde albüm haline getiriliyor. Şaire hayranlığıyla bilinen, AK Parti için hazırladığı seçim şarkılarıyla tanınan Uğur Işılak’ın beste ve yorumlarıyla hayata geçecek olan “Üstad” albümü, usta şairin ölüm yıl dönümü olan 25 Mayıs itibarıyla ulusal ve uluslararası platformlarda dinleyicileriyle buluşacak.

Başbakan Erdoğan’ın, 1968 yılında usta şairin jübilesinde okuduğu “Zindandan Mehmed’e Mektup” adlı şiiri de albümde yer alıyor. Erdoğan, bu şiir sonrasında Kısakürek’in; “Ben yazdım, o okudu” biçimindeki sözleriyle övgüsünü kazanmıştı.

Geçmişte Erdoğan’ın da okuduğu ‘Zindandan Mehmed’e Mektup’ isimli şiirden bir dörtlük:

Zindan iki hece, Mehmed’im lafta!
Baba katiliyle baban bir safta!
Bir de, geri adam, boynunda yafta…
Halimi düşünüp yanma Mehmed’im!
Kavuşmak mı?.. Belki… Daha ölmedim!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.