Taner Yıldız: Çözüm sürecinde kim geri adım atarsa o kaybeder

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, çözüm sürecinde kim geri adım atarsa onun kaybedeceğini söyledi.

Memleketi Yozgat’ın Boğazlıyan ilçesinde AK Parti’nin seçim irtibat bürosunu ziyaret eden Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, partililere seslendi. Kendileri için makamın, koltuğun, sandalyenin hiçbir kıymetinin olmadığını belirten Yıldız, “Bunu da bu kuralımız ile beraber ortaya koyduk. Bizler davayı bırakacak mıyız. Bu dava bizim, bu dava Türkiye’nin davasıdır. Bakan olmak, belediye başkanı olmak, bizi değiştirmeyecek” dedi.

Seçim çalışmalarında hiçbir zaman centilmenliği bırakmayacaklarına değinen Bakan Yıldız, “MHP’li kardeşlerimiz şunu bilsinler, bizler milliyetçiliği, bu vatanı sevmeyi bayrağı sevmeyi sadece sözlerle değil icraatlarımızla da göstermemiz gerekiyor. Özellikle seçim döneminde çok vaatler çıkmaya başladı, herkes bir şey söylüyor. En son birisi asgari ücreti 5 bin liraya çıkarmıştı. Kardeşim kimin parasını kime nasıl dağıtıyorsunuz. Verilmesi gerekiyorsa biz onu ilk başta verecek olan biziz. Ülke kaynağı ile yapacak olan biziz, hangi dengeleri nasıl değişeceğini biliyor musun. Biz sanki onun daha fazlasını vermek istemiyor muyuz. Ama bizim sırtımızda yumurta küfesi var. Biz sırtında yumurta küfesi olmayanlarla her sabah oturduğu yerde çayını kahvesini yudumlarken hadi bugün de şunu atalım diyerek biz yola çıkmadık. Biz bu ülkenin varlığını birliğini bütünlüğünü, bozdurmayız, zedeletmeyiz. Bir karış toprağına her hangi kem göze müsaade etmeyiz. AK Parti bütün yapılan hizmetlerde Edirne’den Karsa kadar bu hizmetleri getirmiştir. Bu hizmetleri getirmeye devam edecektir” diye konuştu.

‘HDP’NİN ŞİRİN GÖZÜKMESİNE ALDANMAYIN’

“HDP’nin özellikle şirin gözükmeye çalışarak yaptığı söylemlere lütfen inanmayın” diyen Bakan Yıldız, ”Yalnızca seçim dönemlerinde şirinliklerle bu işler olmaz. Biz PKK’nın nerede olduğunu bu ülkeye neler yaptığını unutmadık. Çözüm süreci Türkiye’nin en önemli dönüm noktalarından bir tanesi ve desteklenmelidir. Çözüm sürecinde kim geri adım atarsa o kaybeder. Türkiye bu fırsatını yakaladı ama bu manada bizim ülkemizle alakalı, tek bayrağımız, vatanımızla, tek milletimizle alakalı kimse bizden herhangi bir taviz verdiğimizi beklemesin, taviz vereceğimizi de beklemesin. Türkiye’de siyasi istikrarın sürmesi, siyasi istikrarın devamı ve mevcut projelerin aynı şekilde kesintiye uğramadan devam etmesi önemli. Birçok parti, muhalefetteki partiler AK Parti’nin sesine kulak verdi ve seçim beyannamelerinde de ekonomik ağırlıklı gidiyorlar. Tabi ki bu beyannameleri bir partinin kimliği anlamındadır. Bunlar gerçekçi olmak zorundadır, vatandaşımızın karşısına yalnızca 7 Haziran öncesi çıkmayacaksınız 365 gün vatandaşımızla iç içe olacaksınız, verdiğiniz sözleri tutacaksınız. AK Parti bu manada yapabileceklerini söz verdi, konuştuklarını da yaptı. Bu işin biraz borsası pazarı oluştu. Onu çok yanlış buluyorum, vatandaşımıza bir haksızlık olarak buluyorum, seçim vaatlerinin çok uçuk olması, ayağı yere basar olmayışı, vatandaşımızın siyasetçiye olan güvenini özellikle sarsıyor. Bunu gittiğimiz yerlerde söylüyorlar. Litresi 1,5 TL’den satılan su var bugün. Ben sudan daha ucuz mazot dağıtacağım derseniz kusura bakmayın buna da kimse inanmaz. Eğer inansaydı Cem Uzan en fazla vaat eden kişi olarak da Türkiye’de iktidarı bırakmazdı. Ama bunlar lafla olmuyor. Başka bir partinin lideri ben 5 bin TL’ye çıkartıyorum. Bunlar olmaz, biri ben mazotu bedava veriyorum diyor. Oturduğu yerden bir kısmını yalan söylemesini son derece zararlı buluyorum. Siyasetin saygınlığı adına bunu zararlı buluyorum’ ifadelerini kullandı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.