Sbs’de Tam Puan Alan Herkese Para Ödülü!

Manisa’nın Köprübaşı ilçesinde başlatılan ”SBS’nin Yıldızlarına Ödül” projesi kapsamında, Seviye Belirleme Sınavında (SBS) 500 tam puan alacak her öğrenciye 5 bin lira ödül verileceği bildirildi.

Köprübaşı Kaymakamı Recep Höl, gazetecilere yaptığı açıklamada, motivasyonun artırılması amacıyla bu projeyi hayata geçirmeyi planladıklarını kaydetti.

Hayırseverlerin katkısıyla uygulanacak projenin öğrencilerin başarısına katkı sağlayacağını düşündüklerini belirten Höl, şunları kaydetti:

”2011-2012 eğitim öğretim yılında Köprübaşı İlköğretim okullarından SBS’de 500 tam puan alacak öğrencilerimize 5 bin lira ödül verilmesini kararlaştırdık. Bu proje ile öğrencilerimiz sınavlara hazırlanmada teşvik edilmiş olacak. İlçemiz eğitim alanında yaptıklarıyla birçok ilçe ve ile örnek olabilecek adımlar attı.”

Köprübaşı’nda tüm okulların dersliklerinin akıllı tahtalarla donatıldığını, eğitim alanında önemli atılımlar yapıldığını kaydeden Recep Höl, ”2011 SBS’de öğretmenlerimizin büyük fedakarlığı ve öğrencilerimizin iyi motive edilmesi ile toplam 125 öğrencimiz çeşitli okullara yerleşti. Yerleşme oranı yüzde 86.20 oldu” dedi.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.