Parfümlerin Ruhumuzu Ele Geçiren Özellikleri

Australia Queensland Üniversitesi’nin araştırmalarına göre otsu notalar sizi rahatlatıyor ve stresten arındırıyor. Eğer sevgiliniz gergin ve sinirli bir günündeyse bulunduğunuz ortama sitrus notaları içeren bir parfüm sıkabilirsiniz.
Psychological Science çalışmalarına göre bu içerik, kişinin daha anlayışlı ve sevecen davranmasını sağlıyor. Bu da sevişme faslına bir an evvel geçebileceğiniz anlamına geliyor. Her türlü mum sizi romantik bir havaya soksada, özellikle mentollü olanlar aşk maratonu hedeflediğiniz bir gece için en iyi seçim olacak.
Wheeling Jesuit Üniversitesi’nde kadınlar ve erkekler üzerinde, egzersiz bazlı video oyunları ile ilgili yapılan bir araştırmada her iki cinsin de mentole maruz bırakıldıklarında kalp atışlarının daha uzun süre aynı seviyede kaldığı ortaya çıkmış.
Siz de kendinize mentollü bir alan yaratın. Emin olun mentolün etkisiyle geceniz çok daha uzun olacak.
Gül Kokusu Hafızayı Geliştirir. Çoğu erkek organize olmak konusunda zorluk yaşar. Science dergisinde yapılan bir araştırmaya göre çiçeksi kokuları koklayanlar yeni bilgileri diğerlerine göre çok daha iyi hatırlıyorlar.
Bu nedenle ilk buluşmada onun üzerindeki etkinizi uzatmak için size tavsiye ettiğimiz gül notalı parfümlerden birini tercih edin. Daha sonra hatırlamasını istediğiniz önemli konulardan ona yanında parfümünüzü sıkarken bahsedin.
Yeni Bir Koku Tutkuyu Alevlendirebilir. The Scent of Desire’ın yazarı Rachel Herz’e göre, bir erkek seksüel anlamda arzuladığı sevgilisinin kokusunu bir sonraki sefer aldığında da o kişiye karşı cinsel çekim hissedebilir.
Yasemin,Uyku Düzenini Sağlayabilir. Her ikiniz de uyuyamamaktan dolayı yatakta huzursuzca dönüp duruyorsanız sevişmek bile can sıkıcı gelebilir. Deliksiz bir uyku çekmek için yastığınıza yaseminli bir parfüm sıkın. Bu, tıpkı uyku ilaçlarının yaptığı gibi beynin GABA reseptörlerinin (Uyku tetikleyici sinir taşıyıcıları) harekete geçmesine yardımcı olur.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.