Memati Vadiden Ayrıldı mı?

Milliyet yazarı Ali Eyüboğlu “Pana Film yöneticileri, ‘çıkmayan candan umut kesilmez’ misali, Gürkan Uygun’u kararından vazgeçirip, ikna etmenin peşinde.” dedi ve “Mematisiz Kurtlar Vadisi olur mu?” sorusuna yanıt aradı.

İşte Eyüboğlu’nun o soruya verdiği yanıt:

“Lafı hiç uzatmadan söyleyeyim; olur. Gürkan Uygun’u veya ‘Memati’yi sevmediğimden değil. ‘Memati’nin diziye acayip renk kattığını düşünenlerdenim, ama öte yandan şöyle de bir gerçek var karşımızda: Bakın ‘Kurtlar Vadisi’nin ekranlardaki 10’uncu yıl tanıtımlarına, diziyi izleyen herkeste iz bırakan ne karakterler geldi geçti.

Üstelik o tanıtımda gösterilenler ‘Kurtlar Vadisi’ izleyicilerinde iz bırakanların neredeyse yarısı.
‘Muro’, ‘Halo Dayı’, ‘Laz Ziya’, ‘Testere’, ‘Cerrahpaşalı’ ve daha pek çok karakter var ‘Kurtlar Vadisi’nde iz bırakıp, 10’uncu yıl tanıtımlarında yer almayan.

Aslında mevzumuz ‘Kurtlar Vadisi’nin rahmetlileri değil.

Diziye girdiği ilk günden bu yana defalarca ölümlerden dönmüş ‘Memati’ yakında atv’de başlayacak ‘Kurtlar Vadisi Pusu’nun yeni bölümlerinde büyük ihtimalle olmayacak.
Dizide ‘Memati Baş’ı canlandıran Gürkan Uygun, yeni ufuklara yelken açmak için ayrılmaya karar verdi.

O yüzden atv’de ekrana gelen ‘Kurtlar Vadisi Pusu’nun tanıtımlarında sadece ‘Polat’ ve ‘Abdülhey’in görüntüleri var.
Dizinin yeni bölüm çekimleri yakında başlayacak.
Pana Film yöneticileri, ‘çıkmayan candan umut kesilmez’ misali, Gürkan Uygun’u kararından vazgeçirip, ikna etmenin peşinde.
Henüz başaramadılar bunu.
Öte yandan da ‘Kurtlar Vadisi Pusu’nun çekimlerinin başlaması, ondan önce de yeni bölümlerin senaryosunun yazılması lazım.
‘Memati’nin durumu netlik kazanmayınca cenaze kaldı ortada!
O nedenle Pana Film yetkilileri ya en geç 2-3 gün içinde Gürkan Uygun’u ikna edip ‘Memati’yle yola devam’ diyecek.
Ya da ‘Memati’de ‘Kurtlar Vadisi’nin ‘ölüleri’ veya ‘kayıpları’ arasında yerini alacak.

Benzer Yazılar

2 comments

  • EKREM

    MEMATİ BAŞ LÜTFEN ABİCİM DİZİYE GERİ DÖN BENİM ÇOCUKLUĞUM SİZİNLE GEÇTİ SİZİN OLMADIĞINIZ KURTLAR VADİSİ DÜŞÜNEMİYORUM BU GÜN YAYINLANAN KURTLAR VADİSİ ATV DE COK SÖNÜK LÜTFEN GERİ DÖN SENİN ÖLMEN YANİ DİZİDEN AYRILMAN BENİ ÇOK SARSTTI İNAN BANA ÇOCUK GİBİ GÖZ YAŞI DÖKTÜM TV EKRANI KARŞISINDA ZATEN DİZİYE CAN KATAN SENSİN DİZİYE GERİ DÖNMEYECEK OLURSAN KURTLAR VADİSİ BENİM İÇİN BİTER BENİM İÇİN BİTEN (TÜRKİYE DEYİL DÜNYANIN) %90NI İÇİN BİTER ONUN İÇİN KURTLAR VADİSİNE GERİ DÖNMEN LAZIM GERİ DÖN NE OLUR SAYGILARIMLA

    EKREM ÜNLÜ AFYONKARAHİSAR

  • Murat

    Oncelikle dizinin basladigi yillarda tesadufen izlemeye baslamis, ve konsepti ile tum bolumlerini , tum detaylarini detaylica izleyen ve seneryo ile ilgili dogru degerlendirmelerimi pana filmede iletmis bi izleyici olarak mematinin diziden cikartilmasinin reytingleri basta cok etkileyecek oldugunu ve dizinin keyfini kaciracagini belirtmek isterim. Memati karekteri ve oyunculugu olmadan dizinin tadi kalmiyacagi asikar. Ancak daha onemlisi ise iskender buyuk un oldurulmesine kadar gecen heycanli surecten sonraki ilerlemeyen ve tek duze giden ; surekli ihanet icindeki istibaratcilar uzerine kurulmus senoryo sikici bulunmaktadir. Ayrica dizide guc ve ciddiyete endekslenmis izleyici kitlesine , olumsuz super kahramanlar misali 3 kisi ile mucadele edilmesi , bi cok guclu karakterin (zaza gibi- zamaninda muro gibi ) ele ayaga dusurulup samar oglanina cevrilmeside ciddi sorundur. Eskiden 5-6 escort araba olmadan gezmeyen ve turkiyenin en buyuk karanlik adamlari olarak lanse edilen tum karakterler dizide 2 adamla gezip kendi islerini kendi gormesi gerceklikten uzaklastirmaktadir. Dizinin tum mudavimlerinin bana bu konularda katilacagini dusunmekteyim. Umarim pana filmde bu elestirileri dwgerlendirip, beklentileri yerine getirecek duzenlemeleri yapar . İyi seyirler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.