Love me back Klibi İstanbul Üniversitesi’nde Çekilmiş

Eurovision’da ülkemizi temsil eden şarkıların klipleri son iki yıldır İstanbul Üniversitesi’nde çekilmekte. Bu yıl Can Bonomo “Love Me Back”, geçen yıl ise Yüksek Sadakat “Live It Up” şarkılarının hareketli kliplerini, üniversitemizin tarihi atmosferi ile birleştirmiş ve kliplerini görsel bir şölene dönüştürmüştür.

Azerbaycan’da gerçekleşen 57. Eurovision Şarkı Yarışması’nda ülkemizi temsil eden olan “Love Me Back” (Sen de Beni Sev) şarkısının klibinin bir bölümü, tarihî İstanbul Üniversitesi Rektörlüğü Binası’nda çekildi. Bir denizcinin aşkını anlattığı klip, ülkemiz ile birlikte aynı anda dünya televizyonlarında ve internette yayımlandı.
Can Bonomo’nun seslendirdiği klibin “cümbüş” sahnesinin çekimleri, 25-26 Şubat 2012 tarihlerinde gerçekleştirildi. Klipte İÜ Rektörlük Binası’nın giriş katı, merdivenler, birinci ve ikinci kat koridorları ile Mavi Salon kullanıldı. İlk gün hazırlıklar yapıldı, ikinci gün çekimler akşam saatlerine kadar aralıksız sürdü.

Can Bonomo hareketli parçasını İÜ Rektörlük Binası’nın geniş avlusunda, birinci ve ikinci katlarında ve Mavi Salon’da seslendirdi. Orkestra ve birçok dansçının yer aldığı klipte İstanbul Üniversitesi binası eşsiz bir dekor vazifesi gördü. “Cümbüş” sahnesindeki orkestra oyuncuları, çekimler için usta müzisyenlerden 1 hafta boyunca eğitim aldılar.
Klibin yönetmenliğini “Love Me Back” parçasının aranjörü de olan Can Saban yaptı. Görüntü Yönetmenliğini Murat Tuncel’in üstlendiği klipte Can Bonomo ve ekibinin arkadaşları olan 80’den fazla oyuncu rol aldı.
(İstanbul Üniversitesi)

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.