Kumandan Fahrettin Paşa Sahnede!

Alternatif Sanat ve İleti Medya ortaklığıyla hazırlanan KUMANDAN / Medine Müdafii Fahrettin Paşa isimli oyun mayıs ayında seyirciyle buluşuyor.


Birinci Dünya Savaşı’nda sayısız cephede mücadele veren Osmanlı’nın bu topraklardan çekilişi, çok sayıda hüzünlü hatırayı barındırmaktadır. Bunlardan biri de Hicaz cephesinde mücadele veren Fahrettin Paşa’nın Medine müdafaasıdır. Medine’yi savunmak için görevlendirilen Fahrettin Paşa’nın bu hengame içerisinde şehri teslim etmemek için gösterdiği büyük gayret, sadece bir kumandanın değil, sıradan bir insanın bile tahammül etmekte zorlanacağı sonuçlar doğurmuştur.
Bizler Alternatif Sanat ve İleti Medya olarak tarihimizin bu hüzünlü hikayesini sahnelemeyi, bir vefa borcu olarak görüyoruz. Senaryosunu Yusuf Akçay’ın yazdığı, yönetmenliğini Kenan Korkmaz’ın üstlendiği KUMANDAN / Medine Müdafii Fahrettin Paşa isimli oyunumuz, mayıs ayında seyirciyle buluşuyor. Hazırlık çalışmaları üç yıl süren oyunun gala gösterimi, 16 Mayıs 2012 tarihinde Fatih Ali Emiri Kültür Merkezi’nde saat 20:00’de gerçekleşecektir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Eser : İsmail Bilgin
Senaryo : Yusuf Akçay
Yönetmen : Kenan Korkmaz
Yapım : Alternatif Sanat & İleti Medya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.