Kapadokya’da Mağara Otel

İş güç arasından vakit yaratıp Kapadokya’ya gidip de bir mağara otelde konaklamamak olmaz. Bu yüzden tüm Kapadokya’ya gidecek olanlara önerim de, bölgenin ruhunu çok yakından hissetmenizi sağlayacak olan mağara otelde konaklamak olacak. Benim daha önce iki defa konakladığım ve çok da memnun kaldığım en güzel mağara otele bu adresten ulaşabilirsiniz; kayakapi.com.

Zaten otele adımımı attığım anda doğru konaklama tesisi seçimi yaptığımı anlamıştım. Otel hakkında belirttiğim adresten de bilgi alınabiliyor ancak ben yine de kendi izlenimlerimi de ekleyerek kısaca bilgi vermek istiyorum. Otel yeni kurulmuş ve yeni olmasının da etkisiyle gayet güler yüzlü bir hizmet ile karşılaşmak mümkün olabiliyor. Ürgüp’ün en eski yerleşim yeri olan Kayalar mahallesinde kurulmuş otelin adı da bu mahalleden esinlenilerek belirlenmiş.

Aslında tarihe meraklı olanlar benim hangi mahalleden bahsettiğimi iyi bilir, eskiden ünlü Ağalar mahallesi sonradan adı Kayalar olmuş mahalleden söz ediyorum. Odaları gerçek bir mağara otelde kaldığınızı size her şekilde hissettiriyor. Duvarlar, tavan, zemin muhteşem düşünülerek inşa edilmiş. Ayrıca odaların da adları var ve otel yönetimi istediğiniz odayı seçmenizi sağlıyor. Her odanın ayrı bir havası, ayrı bir atmosferi var. “Nereden biliyorsun” diyeceksiniz, çoğuna girip baktım. Biraz meraklıyımdır.

Güne Ürgüp Manzarası İle Uyanmak: Paha Biçilemez!
Odaların manzarası da harika! Benim seçimim biraz yüksekte kalan bir odaydı ve Kapadokya manzarasını saatlerce seyretmişimdir. Harika bir görüntü eşliğinde güne uyanabiliyordum. Ayrıca akşamları da odamın penceresinden manzaranın en az gündüz olduğu kadar şahane olduğunu söyleyebilirim. Otelin etkinlik odaları da yine genel havayı taşıyor. Bir mağara otelde spor yaparken zamanın nasıl geçtiğini anlayamıyor insan. Hepsini bir kenara bırakın, gerçekten farklı bir deneyim yaşayabiliyorsunuz.

Bu yüzden herkese tavsiye ediyorum. Bana göre bölgedeki en güzel mağara otele bu adresten ulaşabilirsiniz: www.kayakapi.com ve online olarak da rezervasyon kabul ettiklerini belirteyim. Mutlaka telefon ile aramanız gerekmiyor. Ben eren rezervasyon yaptırmış ve indirim almıştım. Hangi tarihte Kapadokya’ya gideceğiniz belli ise hemen rezervasyon yaptırın ve indirimlerden faydalanın. Kalan bütçeniz ile de yakınlarınıza hediye alırsınız.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.