İkinci Titanik 2016’da

1912’de batan efsane gemi Titanic’in ikizi 2016’da suya inecek. Avustralyalı milyarder Clive Palmer’ın Çin’de inşa ettirdiği Titanic II’de seyahat etmek için şimdiden çok sayıda kişi sıraya girdi. ABD, İngiltere ve Güney Amerika’dan bazı zenginler bilet için 1 milyon doları bile gözden çıkardı. Türkiye’den de Titanic II yolculuğuyla ilgilenen isimler arasında; Fenerbahçe’nin eski Başkanı Ali Şen, Les Ottomans Hotel’in sahibi Ahu Aysal, Titanic Otelleri Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Aygün ve Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Konukoğlu yer alıyor.

titanik

Takvim Gazetesi’nden Özlem Kamer Tercanlı’nın haberine göre; Ali Şen, Titanic II’de seyahat etmek istediğini belirterek, “Çok iyi düşünülmüş bir nostalji. Yalnız kaptana söyleyelim daha dikkatli olsun” dedi. Ahu Aysal “Bu fikre bayıldım. 2016’daki ilk seferde yer almak istiyorum” derken; Mehmet Aygün ise, “Bu kadar otellerini yapıyoruz. O gemide yer almazsak olmaz” yorumunu yaptı. Konukoğlu da, Titanic’le seyahat etmek isteyeceğini, müsait olduğu bir zamanı bu gemi için ayıracağını kaydetti.

Titanic II, 100 yıl önce batmayan gemi olarak suya indirilen ve ilk seferinde sulara gömülen Titanic’in modern bir kopyası olacak. Orijinal Titanic’le aynı rotayı izleyerek ilk seferine çıkacak olan Titanic II, İngiltere’nin Southampton Limanı’ndan demir alacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.