Golden Retriever Temel Bilgileri

Golden Retriever cinsi için söylenebilecek en önemli karakteristlik özellik sıcak kanlı ve dost canlısı karaktere sahip bir ırk olmasıdır. Bu dost canlısı olması diğer ırk canlılarlada iyi dostca geçinebilmelerini sağlamaktadır.

  • Çok neşeli aktif bir ırktır bu sebeplede çok hareketli oyunu seven ve enerjisi yüksek bir hayvandır. Golden Retriever cinsi için söylenebilecek  hiçbir olumsuzluk bulunmamaktadır. Bütün Olumlu karakteristlik özelliklerini üzerinde toplamıştır. Çok akıllı  çocuklarla uyum içinde anlaşabilen ve golden Retriever cinslerine çocuk bakıcısıda denebilmektedir.
  • Bu ırklar tüm ırk köpekler arasında itaat eğitimine en iyi cevap veren ırklardan ilk sıralarda bulunmaktadır. Golden cinsine beyazdan renginden kızıl rengine kadar tüm renk tonlarına rastlayabiliriz. Bu renkler birbirinden raklı olmamakla beraber aynı renk tonları içerisinde farklılık gösterebilmektedir.
  • Golden Retriever ismindende anlaşıldığı gibi sarı renk ağırlıklı tonlarda açıklı koyulu renkleri değişebilir. Bu Irk köpeğin iyi bakım şartı ile 10-12 yıl yaşayabilmesi mümkündür. Dişiler ile Erkek köpek arasında fiiksel fark vardır. Erkek daha iri dişi buna nazaran daha küçük ve zariftir.

Golden Retriever Cinsini Kimler Tercih Edebilir.

  • Golden Cinsi köpek aslında genel anlamda herkese hitap eden besleme şekillerine uygun bir ırktır. Evde bahçede beslenebilir.
  • Kalabalık ortama ayak uydurabilir, sosyal bir köpektir.
  • Golden cinsine vermeniz gerekenler vardır. Evde beslenecekse haftada 2 gün taramanız şarttır.
  • Golden Retriever çok hareketli ve enerjisi yüksek olan bir köpek olduğu için günde en az 1 saat ilgilenmek enerjisini atmanız gerekmektedir.
  • Ev ortamını köpeğinize göre ayarlasanız evde beslenebilir. Bahçe de olabilir. Fakat başka köpekler bahçenize girebiliyor ise köpeğiniz bağlı olabileceğinden köpeğinize zarar verebilir. Dişi köpek ise diğer köpeklerle eşleşebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.