Evinizi Bu adımlarla Yenileyin

Dekorasyon işlemi küçük oda veya aksine büyük bir ev için zorlu, hatta korkutucu olabilir. Dekorasyon işlemi çok pratik gibi görünse de duvarlar, zemin, pencereler, dolaplar ve iç mekan aksesuarları gibi birçok alanı kapsadığı için detay gerektirir. Seçilen renk veya desen, dekoratif parçaların uyumu ve bunun sanısıra hareket alanını kısıtlamaması çok önemlidir. Profesyonel iç tasarımcılar şunlara özen göstermektedir:

ev dekorasyonu

*Önce yapacağınız işe motive olun ve yaratıcılığınızı gösterecek bir hamle ile başlayın. Bu bir mobilya parçası, zemin halısı, aydınlatma veya küçük bir aksesuar olabilir. Biryerden başlamanız sizin zevkinize uygun ahengi yavaşca oluşturacaktır.
*İlk oda henüz tam dekore veya dizayn edilmemişse bir odadan diğerine atlamayın. Dekorasyon örneklerini mutlaka inceleyin. Duvar kağıdı, kilim, mobilya öğeleri; aydınlatma armatürleri ve diğer önemli aksesuarlardan edinin.
*Tutarlı olun. Her oda için farklı bir tazr yakalayabilirsiniz. Ancak bütün evin farklı renklerde ve desenlerde olması göz yorucu olabilir. Farklılık yaratayım derken aşırıya kaçmamaya özen gösterin.
*Duvar bir oda için önemli bir parçadır. Duvara uygulanacak renk tonu veya kağıt deseni atmosferi tamamen değiştirecektir. Yalnız unutulmamalıdır ki duvara uygulanmış olan desen ya da renk diğer eşya ve objeleri etkileyecektir. Duvarların boyanması daha pratik bir işlemdir. Dolayısıyla dekore etme işlemine buradan başlanılabilir.
*Odada bütün alanların mobilya olmasına izin vermeyin. Mobilyalar ne kadar çok olursa sizin yaşam alanınız o kadar kısıtlanmış olacaktır. Bu sebeple seçilecek mobilya hem kullanışlı hem de az yer kaplayan parçalar içermelidir.
*Kendi fikirlerinize güvenmiyorsanız profesyonel yardım almak faydalı olacaktır.
*Eviinizde orjinallik yakalamak isterseniz size ait tasarımlar oluşturabilirsiniz. Özel tasarım dolaplar, masalar ve hatta tablolar bulmak mümkün. Bunları düşünürken bütçenizi de aklınızdan çıkarmayın. Alışverişe çıktığınızda marka ürünler yerine, uygun fiyat ve sağlam ürünler bulunduran mekanları tercih etmelisiniz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.