En Özel Aksesuar Rolexler

Saat deyince aklımıza gelmekte olan zaman kavramı ile birlikte her dönem, her şekilde kullanılabilecek aksesuarlar gelmekte aklımıza. Zamanın en özel ve gerekli olan aksesuarı olan saat kavramının günümüzde en özel simgelerinden biri olan Rolex, 1905 yılından bu yana hayatımıza girmiştir.

rolex kol saatleri

Günümüzde gereklilik ve aksesuar olmanın yanı sıra statü sembolü olarak bilinmekte olan Rolex, bir günde 2000 adet olan üretimi ile seçkin müşterilerine hizmet sunmaktadır. Dünyaca ünlü İsviçreli Rolex SA firması 1905 yılından günümüze kol saati konusundaki hakimiyetini sürdürmektedir.

Oldukça büyük özen ve kalite çerçevesinde üretilmekte olan her bir Rolex 2 yıl süren itinalı bir çalışma sonucunda üretilmektedir. Hans Wilsdorf ve Alfred Davis tarafından Londra’da Wilsdorf and Davis isimli firmayı kurarak işe başlamışlardır. Öncelikle İsviçre’den saat parçaları ithal edip, bu saat parçalarını İngiltere’de birleştirmekteydiler. İlk üretimleri kuyumcular tarafından oldukça büyük ilgi görmeye başlamışlardır.

1908 yılında Wilsdorf Rolex markasının kuruldu. Wilsdorf saat markasının isminin her dilde rahatlıkla söylenebilmesi için bu isim tercih edilmişti. 1919 yılında Wilsdorf firmasını Cenevre’ye taşımayarak burada Rolex Saat Firması olarak kurdu. Önceleri bu isim Montres Rolex, SA ve son olarak Rolex SA olarak şirketin ismi netleştirilmiş oldu. Hala dünya üzerinde en terci edilen saat markalarından biri olan Rolex, ancak çok özel alanlarda ve mekanlarda satışı yapmakta olan bir saat olarak bilinmektedir.

En Uygun Rolex Nerden Alınır?

Tüm seçkin kullanılmamış yeni ya da ikinci el Rolex modellerinin bir arada bulunduğu www.chrono24.com.tr sitesi özel müşterileri için yüzlerce saat çeşidinin en uygun koşullar ile bulanabileceği bir platformdur.

En özel seçkin müşterilerinin tüm detayları görüp karşılaştırma yapabileceği farklı fiyat ve model seçenekleri ile rolex saatler artık en değerinde ve uygun koşullar çerçevesinde site de yer almakta. Farklı model ve fiyat seçenekleri zenginliği ile hiçbir alanda bulamayacağınız özel koşullar içinde yer alan Rolex saatler her kesimden her zevke uygun olarak yer almakta. Altın, çelik ve gümüş gibi birçok çeşidi ile Rolex saatleri referanslı olarak chrono24.com.tr adresinden inceleme ve en uygun koşullar içinde sahip olma şansını bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.