Boğaza Su Sporları Merkezi!

Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, tarihi bir ilçe olan Üsküdar’da kamuya ait boş arsa bulunmaması ve kamulaştırma bedellerinin çok yüksek olması nedeniyle arsa geliştirmeye büyük önem verdiklerini, bu anlamda adeta dağları delerek Üsküdarlıya hizmet binaları ve tesisler kazandırmaya çalıştıklarını ifade etti.

su sporları

Kara, Çengelköy Su Sporları Merkezinin yaklaşık 200 bin nüfusun yaşadığı bu bölgeye önemli bir değer katacağını, vatandaşların sosyal, kültürel ve sportif ihtiyaçlarını önemli ölçüde karşılayacağını belirtti.

Üsküdar Belediyesi ilçe genelinde spor tesislerine duyulan ihtiyaç nedeniyle geçtiğimiz yıldan bu yana birçok projeyi hayata geçirme yönünde önemli adımlar atıyor. Üsküdar’da bir yandan her mahalleye bir kültür ve yaşam merkezi açmak için çalışmalar yürütülürken diğer yandan da mahallelilerin istekleri doğrultusunda çeşitli spor kompleksleri inşa edilmeye başlandı.

Geçtiğimiz yıl hizmete giren ve 2 binden fazla üyesi bulunan Üsküdar Gençlik Merkezi’nde sportif faaliyetlere duyulan yoğun ilgi sonrası Çengelköy’e de bir Su Sporları Merkezi inşa edilmesi için çalışmalar geçtiğimiz yıl başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.