Aref Final Gösterisindeki Büyük Sır Ne?

Aref Ghafouri’nin beklenmeyen ikincilik durumu Aref hayranlarını üzdü. Aref’e meydan okuyan Sefa Yetenek sizsiniz yarışmasının ikinci sezonunda birinci oldu. Çoğu kişi Aref’in açık ara farkla birinci olacağını düşünürken maalesef istenen gerçekleşmedi.

Aref’in her şovundan sonra gösteriyi nasıl gerçekleştirdiği, yardımcı aparat kullanıp kullanmadığı, kullandığı malzemelerde herhangi bir sır olup olmadığı tartışmalara neden olmuştu. Bazı kesim bu tartışmaların Aref’in birinciliğini engellediğini iddia ediyor. Şovunu gayet başarılı sunan Aref gösterilerin altında birşey aranmasının mantıkla çeliştiğini ifade ediyordu. Çünkü bu sadece bir şovdu.

Dün gerçekleşen büyük final bölümünde Aref farklı bir gösteri denedi. Nabzını durduruyor olması tabiki imkansızdı. Ancak sunumunu oyunculuğuyla birleştirip güzel bir gösteriye çevirmesi harikaydı. Bu gösterinin ardından yine herkes düşünmeye başladı. Aref’in cam fanustan seyircilere dağıttığı toplardan sonra mavi toplu seyircileri sahneye çağırdı. Mavi toplu olanların kendi adamları olduğu savunuluyor. Toplar çok olduğundan ve millet kapış kapış topları yakalamaya çalıştığından kimse kim ne yakaladı farketmeyecekti. Sahneye gelenlere istediklerini yaptırdı. Ve yine Kendi adamı olduğu iddia edilen kimseler şovu Aref’e göre şekillendirdi.

Masa ise uzaktan kumandalı bir sistemle idare ediliyordu. Sandalyeler kapan sistemi ile çalışan sandalye, yüzüğün bağlı olduğu kolye ise sıcakta eriyen maddeden olduğu için eriyip koptu ve arefin nabız durdurma olayı da sadece kendi adamının gösterisi.

Benzer Yazılar

17 comments

 • yusuf

  akıllım bikere topşarı karıştırıyor yuttugu adamlara dekgelemesi %0 rın altında diyebiliriz hadi %4-5 gibi bi civar
  yüzüye gelelim yüzügün erimesi için de eriyebilmesi yüzüyü omu hazırlamadıki nediyorum toplar imkansız adamın tutdugu kişilere gelmesi oyuzden gümüşü eritmek için ateş lazım bikave yada başka bişey olabilir irimesi imkansın bide arefin aynı yüzü azından çıkartması da alanaksıs gibib bişey sndalyeler kapanlı olamaz çün kü sandelyeleri ben hazırladım sandelyeler saatle ayarlı beşdakkaya hazırlka beşdakka sanra kapansın

 • melek

  ya adamın her şovuna bir şeyler uyduruyorsunuz aref sizin bu uydurmalarınız yüzünden birinci olmadı adamı kıskandığınız için hemen çamur atmayın adama ve çok tatlı biri

 • Yazımızda da yazdığımız gibi biz de zaten bu tür şovların nasıl yapıldığının araştırılmasından yada açıklanmasından yana değiliz. Neticede bunlar şov ve izleyip eğlenmeyi bilmek gerekiyor. Tam olarak nasıl yapıldığını tabiki Aref biliyor. Bizim yazdıklarımız ortaklıkta dolaşan fikirler. Burada yazan şekilde de başka bir şekilde de yapılmış olabilir. Ama netice olarak Aref güzel oynadı ve tebrikleri hak ediyor. Sefa Doğanay’ın yarışmayı kazanmasına da kızmamak gerekiyor. Sefa’da Aref’de gerçekten yetenekliler. İkisini de tebrik ederiz.

 • tolga tunalı

  arefin sırrı çozuluyor kesın hıle var bunda hılesız ımökansız zaten nabzını nasıl durdurdu sandelyelernasıl hareket etti güzeldi ama bu hile yetenek degil ama sefanınki tam bir yetenek gercek bir yetenek SEFA!!!!!!

 • mustaf kepiç

  yhaa ne uğraşıyonuzki adamın yaptığı astral seyehet gibi bişi nabzını da gerçekten durdurdu hile mile yoktu zaten nabız durdurmada dünya rekoru 1.30 dk

 • Tuğçe

  Bence bunların hiçbiri değil yetenek Arefde var sefanın kazanmasınada cok uzuldum keşke Aref kazansaydı ama sefada yetenekliydi ama Aref kadar değil Arefin hakkııını yediler :(( bilal ve uğurda güzeldi 😛

 • baranbaran949

  yaa yalan s0olyuonuz adamın goruntulerı var baska yerlerdede o zmn nabızınıda kumandayla durdurdu alahım yaaa ne adamlar var

 • Mete

  Topları kendi adamlarını tutması gerekmiyor onlara topları önceden vermiştir :S Bu kadar basit attığı toplardada hiç mavi kağıt yoktu. olay bu

 • jasmin

  her ne olursa olsun ben arefin kazanmasından yanaydım herkezi şaırtabiliyorsa bence bu yetenektir süperdi hakkını yediler diye düşünüyorum bunuda türk olmadıgı için sanırım

 • Arefin kazanamamasının Türk olmamasıyla bir alakası yok arkadaşlar. Öyle olsa 2. de olamaz hatta finale de çıkamazdı. Çünkü onu finale çıkaran da finalde 2.yapan da yine ona oy veren Türk halkıdır. Bizim milletimiz haklıya hakkını verir. Ancak bu işler göreceli, Sefa Doğanay’ı beğenenlerin sayısı daha fazla çıkmış işte hepsi bu. Üzülmenin bir anlamı yok. Zaten Acun Ilıcalı Aref’e program yapacak söylentileri var. Aref daha fazlasını da kazanır 😉

 • tarık

  final şovu hiç finale yakışmadı ÇOK BASİTTİ. seyirci o dehşete kapılırken masada oturan üç kafadarın aşırı tepkisizliği çok aşikardı. ayrıca o bayan nabız tutabiliyormu bilmiyoruz, masa sandalyeler uzaktan kumanda ayarlı, yüzükte tabiki iki taneydi. TÜRKİYEDE YETENEK SİZSİNİZ FİNALİNE bu kadar basit bir şov yaparsan cevabını böyle alırsın. git bu basit numaraları kendi ülkende yap belki orda birinci olursun.

 • jesst

  Hemen Numaraları Açıklayayım:
  1) Nabız durdurma numarası tahmini olarak bundan 100-150 yıl önce bulundu ve ‘KİTAP’ taki en eski numara koltuk altına bir golf topu koy ve sıkmaya başla eğer doğru yaparsanız nabızınız sanki yavaşlamış ve tamamen durmuş gibi gözükür fakat diğer kolu ölçerseniz attığını görürsünüz.

  2) Hareketli masa numarası yaşklaşık 50-100 yıl arası bulundu ben böyle numaraları kağale bile almıyorum. Masanın belirli noktalarında veya hareket etmesi gereken yerlerde elektromıknatıslar var bunlar çok güçlü olduğu kadar uzaktan da yönetilebilirler. Basit ve daha önce çok yapıldı.

  3) Kart numarası yeni teknolojiyle alakalı nasıl ki powerpointe slayt yaparsak slayt arasında video geçişlerini kontrol edebiliyorsak Aref arkadaşımızda her bir kart için birer video çekmiş ve kadının hangi kartı çekeceğine göre o videoyu koymuş. Yani elinde 52 tane video vardı. ( Bu numaradan emin değilim)

  4) Yüzük numarası bilmiyorum.

  Not: Lütfen hemen seyircilerden biri dostu demeyin bu tür yargılar sihirbazlara hakaret niteliğindedir. Genellikle insanlar numarayı bulamadıklarında aaa seyirci arkadaşı var derler. Çok kötü bir hareket olduğuna inanıyorum.

 • sueeeeee

  sandalyeler yüzük masa kart nabız olayı hakkında istediğinizi söyleyin adam bu numarayı bulmuş mu bulmamış mı bulmuş. iyi sunuyor mu sunmuyor mu sunuyor e o zaman sizin derdiniz ne, tabi ki hileler olucak ilizyon el çabukluğu ve hileden olmuştur gerçekten sihir yapacak hali yok ya.

 • beyza

  evet arkadaşlar adamın yaptıklarının hepsi yalan araştırmış bulmuş aletleri ve almış genede uğraştığı için finale kadar çıktı fakat 1. olmaması beni çok sevindirdi. gelelim numaralara :
  1. top fırlattı ve 3 topun içinde lacivert kartonve üzüerinde numara vardı 2 seyirci yani 2 ve 3 gerçekten seyirciydi fakat 1 numara (orta yaşlı bayan) onun elinde top zaten vardı arefin asistanıydı. çıktı ve nabzı ölçtü durduğu zaman nedense güldü ve hiç şaşırmadı sonra video başladı hepsi biyere oturdu 1.nin nereye oturacağı zaten belliydi kartlar geldi ve 1 numaraya yani arefin asistanına verildi oda arefle anlaştığı kartı seçti. bildiğiniz gibi birbirlerinin önüne eşya koydular kahve gelincede 1 numaranın kolyesinin lduğu kişi kolyeyi kahveye bandırdı kolyede kahve ısısında erien bir kolyeydi (altın veya gümüş değildi.) bu yüzden kolye kahvenin içinde kaldı masada tahmin edeceğiniz gibi kontrol edilebilen bir masaydı sonra arfein ağzından kolyenin ucu çıktı çıktı çnükü zaten kolyenn ucunun aynısından hep ağzında vardı.

  arkadaşlar arefin ilk gösterisi ve yarı final gösteriside bulunmuştu bunada şaşırmamak lazım adam araştırıyo ve buluyo hakkını yemeyeyim güzel sergiledi ve bzde hepsini yedik hakkınıda finalle aldı 1. liği haketmemişti.

 • Ramazan Oruç

  Bence aref gerçekten yetenekli bir yarışmacıydı.Aref birinciliği hak ediyordu.bir ilizyonun yaptığım bir yetenek bu kadar araştırılsaydı hiç bir gösteri böyle gerçekleşmezdi.Ama aref gerçekten yetenekli bir yarışmacı ve bunu kanıtladı herkese.
  bunun altında bir şeyler aramayı bıraksınlar..Bunuda sadece arefi çekemeyenler düşünebilir….

 • EDA ORUÇ

  Aref seni çok seviyorum.Sen belki yarışmada birinci olamadın ama gönlümde hep birincisin..

 • Meryem

  Kahramanmaras / Elbistan

  Klasik turk milleti her seyin altında bir sebep arıyorlar yapmayın…eminimki sizde arefi 1.olarak görmek isterdiniz ama herseye bir cerme takmak isteyen karakteriniz ne yapalım ama olsun aref kaybetmiş olması önemli değil o binlerce kisinin kalbini kazandı:-

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.