Akıllı Telefon Fiyatları Yarıya Düşüyor!

Akıllı telefon almak isteyip de fiyatları çok yüksek bulanlar içinMicrosoft tarafından sevindirici bir açıklama geldi. 2012’de Microsoft’un mobil platformlariçin hazırlamış olduğu Windows Phone 7’li telefonların fiyatının yarı yarıya düşeceğini ve ortalamaakıllı telefon fiyatının 200 dolar seviyesinde olacağı belirtildi.

Geçtiğimiz gün düzenlenmiş olanMicrosoft Uluslar Arası Ortaklık Konferansı’nda konuşanWindows Phone’un başkanı Andrew Lees, şöyle bir açıklamada bulundu: “Windows Phone 7’yi çalıştırabilecek kapasitede olan bir akıllı telefon, 2012’nin sonlarına doğru yaklaşık 100 ile 150 dolar fiyat seviyesinden sunulacak. Bu da çok büyük bir indirim söz konusu olduğunu gösteriyor.”

Lees ayrıca sistemlerini birleştirmekten de bahsetti: ” PC, telefon, TV gibi ürünlerimizi özellikle Xbox ile uyumlu ve tutarlı bir hale getirmeye çalışıyoruz. Bu sayede kullanıcıların deneyimlerini geliştirmek ve değiştirmek istiyoruz.”

Bütün bunların yanında tabletleri kısmen normal bir bilgisayar olarak gördüklerini de söyleyen Lees, insanların PC’den beklediklerini tablet bilgisayarlarda da yapabilmeleri için uğraş gösterdiklerini ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.