2013 Hac Fiyatları

Diyanet işleri başkanlığı 2013 yılı hac fiyatlarını açıkladı, 2013 hac fiyatları açıklandı. Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre 2013 yılı Hac fiyatları şöyle.

hac
1.Tür: Bu türde genel olarak;

Binadaki ikamet durumu genelde oda sistemine uygun olan, fiziki yapısı iyi, asansör sayısı yeterli, lobisi geniş ve ferah, müstakil yemekhanesi ve irşat salonu bulunan, ortak kullanım mekanları hacı sayısına göre yeterli, kadın ve erkeklerin ayrı ayrı ve en çok 5 kişinin birlikte kalacağı odalarda konaklama yaptırılacaktır.
Mekke’de Hareme en fazla 7 km., Medine’de ise Merkeziye’de veya Hareme en fazla 700 metre mesafede yer alan binalarda, uçak programına uygun olarak konaklama yaptırılacaktır.
Mekke ve Medine’de binalarda her bir odada asgari 4 m² ‘ye 1 kişi düşecek şekilde konaklama yaptırılacaktır.
Takribi kalış süresi uçak programına uygun olarak 25 – 45 gün arasında belirlenecektir.
TAHMİNİ KONAKLAMA ÜCRETİ: 2.730 – 3.100 AVRO

2.Tür: Bu türde genel olarak;

Mekke’de Hareme en fazla 7 km., Medine’de ise Merkeziye’de veya Hareme en fazla 700 metre mesafede yer alan, standart otel hizmeti verilmeyen binalar kiralanacaktır. İçinde tuvalet, banyo ve buzdolabı bulunan, 2 veya 3 kişilik odalarda konaklama yaptırılacaktır.

Mekke’de müstakil konaklama türündeki hacılar ile normal konaklama türündeki hacılar aynı binada iskan ettirilmeyecektir. Medine’de ise Merkeziye’deki yeni binaların genelde müstakil konaklama tür standardında inşa edilmesi sebebiyle, uçak programlarının zorunlu kılması halinde, müstakil konaklama tür ve normal konaklama tür kriterlerine uymak kaydıyla bu binalarda aynı anda her iki türdeki hacı adayları da iskan ettirilebilecektir.
Müstakil odalı konaklama türü için belirlenen fiziki özellikleri taşımayan binaların, bu türler için kullanılmasına izin verilmeyecektir.
Bu konaklama türü, binaların hareme takribi uzaklıklarına ve verilecek hizmet durumlarına göre 3 ayrı kategoride düzenlenebilecektir.
Takribi kalma süresi uçak programına uygun olarak 15 – 30 gün arasında belirlenecektir.
1- Müstakil – 1: Hareme olan mesafesi; 0 – 1500 metre arasında olacaktır.
2- Müstakil – 2: Hareme olan mesafesi; 1501 – 3500 metre arasında olacaktır.
TAHMİNİ KONAKLAMA ÜCRETİ: 4.000 – 5.000 AVRO

3.Tür: Bu türde genel olarak;

Mekke ve Medine standartlarına göre lüks oteller ile yıldızlı statüde olup, günlük oda temizliği, çarşaf ve havluların değişimi vb. hizmet veren oteller kiralanacaktır. Bu otellerde 2 veya talep olması halinde 3 kişilik odalarda konaklama yaptırılacaktır. Anlaşmaya göre 2 veya 3 öğün açık büfe yemek verilecektir. Kiralanan otellerde sunulacak hizmet kalitesi ve otellerin hareme olan takribi uzaklıklarına göre 2 ayrı kategoride organizasyon düzenlenebilecektir.

TAHMİNİ KONAKLAMA ÜCRETİ: 5.750 AVRO ve ÜZERİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.