19 Haziranda Tiesto İstanbul’da!

2004 Atina Olimpiyat oyunları açılışındaki unutulmaz performansı, Grammy adaylığı, sayısız MTV ödülü ve hatta Madame Tussauds müzesindeki balmumu… heykeliyle evrensel bir fenomen haline gelen TIESTO, 19 Haziran gecesi İstanbul’da ülkemizdeki hayranlarıyla buluşacak.

Asıl adı TIJS VERWEST olan Tiësto, müzik kariyerine 16 yaşında başlamış ve kısa zamanda dans müziğinin tek ismi olmuştur. Tüm dünyada milyonların oluşturduğu hayran kitlesine sahip olan Tiësto, dans müziği ile ilgili ödüllerin birçoğunu kazanmıştır. Bu akımda otorite sayılan ‘DJ Magazine’ tarafından 2002, 2003 ve 2004’te yapılan dans müziği değerlendirmelerinde ilk 100 isimde ‘1 numara’da yer almıştır.

Mixmag’da ” Tüm Zamanların En Büyük Dj’i” olarak aday gösterilen, Nelly Furtado, Busta Rhymes, Goldfrapp gibi Dünyaca ünlü sanatçılarla remixler gerçekleştiren Tiesto, stüdyoda olmadığı zamanlarda Dünyanın dört bir yanındaki hayranlarıyla sold-out showlarda buluşuyor.
Henüz tamamladığı Kaleidoscope Dünya turunda, 15 ay içerisinde 6 kıtada 175 sold-out show gerçekleştirerek 1.000.000’u aşkın hayranıyla buluştu.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.