Ultrabook Meydan Okuyor

Dizüstü bilgisayar piyasasının yeni segmenti olan, kalınlığı 18 mm’yi geçmeyen, pil ömrü 7 saate ulaşan, kapatıldıktan sonra bile gelen e-mailleri alabilen, çalınmaya karşı korumalı ‘ultrabook’ yarından itibaren tüketiciyle buluşmaya başlayacak. Intel Türkiye Genel Müdürü Burak Aydın, 2012 sonuna kadar ultrabookların yaygınlaşmasını beklediklerini söyledi.

Intel’in bu yıl 15’inci kez düzenlediği ‘Intel Teknoloji Konferansı’ için İzmir’e gelen Intel Türkiye Genel Müdürü Burak Aydın, ultrabokların dizüstü bilgisayar piyasasına yeni bir soluk getireceğini söyledi. Çeşitli firmalar tarafından üretilen ultrabookların yarından itibaren tanıtılmaya başlanacağını belirten Aydın, “Yıl sonuna kadar 5- 6 firma ultrabooklarını tanıtacak. 2012 yılında ise önde gelen firmaların tamamının ürünlerini piyasaya sürmesini bekliyoruz. Belli bir kullanıcı kitlesi hedef alınmayan, fiyatları da piyasadaki notebooklardan farklı olmayacak ultrabooklar yeni bir segment olarak dizüstü bilgisayar firmasına yeni bir soluk getirecek. Ultrabooklar notebooklardan ve son zamanların gözde cihazı tablet pc’lerden ayrı bir sınıfta olacak. Yeni teknolojiler sayesinde tüketiciler bilgisayarları daha etkin bir şekilde kullanabilecek. Ağırlığı çok az olacağı ve yeni güç teknolojileri sayesinde günlük yaşamın ayrılmaz bir parçası olacak” dedi.
Ultrabook yüksek performans, hızlı çalışma, dahili güvenlik, ince, hafif ve şık tasarımıyla dikkat çekiyor. Daha uzun pil ömrü ve uygun fiyatlarıyla da kullanıcıların yeni tercihi olacak. Ultrabook, bilgisayar dünyasında yüksek performans, hızlı çalışma ve uzun pil ömrü ve dahili güvenlik özelliklerini ince, şık bir üründe bir araya getiren yeni bir kategori getiriyor. 21 mm’den daha ince, bazı modeller daha da ince olacak. Intel Rapid Start Teknolojisi sayesinde bilgisayar çok daha hızlı açılacak. Maksimum 7 saniyede tüm veri ve uygulamalara arişilebilinecek. Ultrabook’lar en ince tasarımlı modellerde bile 5 ila 8 saat pil ömrü sunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.