Site İsmi Kapan Zengin Oluyor

İnternet alanındaki yatırımlar gün geçtikçe artıyor, ve para sahibi kişiler bu pazarı daha da yakından takip ediyor. Doğru alanı zamanında 10 ila 30 dolar arasında ucuz bir paraya kapatan gün geldiğinde zengin olabiliyor. Yani zengin olmak için sadece iyi bir fikre ihtiyaç var. O fikri sanal alemde bulmanın yolu açık.

İşte örnek birkaç site:

-Diamonds.com: Diamond kelimesi yani pırlantayı kullanan sitelerin müdavimi kadınlar. Diamonds.com’un değeri 7.5 milyon dolar. Adında diamond geçen 300 bini aşkın site olduğunu hatırlatmakta fayda var.

-Business.com: Değeri 7.5 milyon dolar. Business.com iş sahipleri ve iş kurmak isteyenler için bir numaralı adres. Her ay 40 milyonu aşkın ziyaretçisi var. İş dünyasıyla ilgili gelecek öngören isimler, yeni zengin adayları için en iyi sahalardan…

-Israel.com: Joel Noel Friedman 1994’te bu alan adını, şu an hatırlamadığı kadar ucuza aldığında milyonlar kazanacağını düşünmemiş. 2008’de adını açıklamayan bir şirket sitenin isim hakkını 5.5 milyon dolara satın aldı.

-Casino.com: Değeri 5.5 milyon dolar. 2003’te sahibiAmerikalı Boss Medya’ydı. Şimdiki sahibi ise gizliliği tercih ediyor. Sanal kumar çılgınlığı düşünüldüğünde ödenen para makul görünüyor.

-Toys.com: Fransız oyuncak markası ToysR’us bu adı 5.1 milyon dolara aldı. Her ay 25 milyon kişinin nette toys sözcüğünü arattığı düşünülürse, oyuncaklar daha uzun süre internetin zirvesinden inmeyeceğe benziyor.

-Candy.com: Google’ı açıp ‘candy’ (şeker) kelimesini aradığınızda 30 milyondan fazla sonuç çıkıyor. Bu bile candy.com’un değerini anlamaya yeterli. 2009’da 3 milyon dolar eden sitenin değerinin 5 milyon dolara ulaştığı ifade ediliyor.

-Seniors.com: Bir isim alanı müzayedesinde verilen en yüksek ücretle 3 yıl önce 2 milyon dolara satıldı. Özellikle arkadaşlık ve sohbet sitelerinin favorisi olan bu adın değerinin 4 milyon dolara yaklaştığı söyleniyor.

-CreditCards.com: Austin pazarlama şirketi CreditCards.com için 5 yıl önce 2.75 milyon dolar ödedi. Şu an değeri 4 milyon dolar.

-Vodka.com: Rusya’nın en büyük votka üreticisi Standard Co.’nun patronu Roustam Tariko, 3 milyon dolar ödedi. Tariko, “Yatırdığımı çok kısa zaman zarfında üçe katlayacağımı biliyorum” diyor.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.