iPhone 4S Yasaklanıyor mu?

Apple, Samsung’a dünya çapında açtığı patent davalarında Avustralya ve Almanya’da büyük zaferler kazanmış olsa da, tablet ve cep telefonu piyasasında evrensel bir yasaklama getirme amacı başarısızlığa uğraşmış gibi görünüyor.

Apple ile Samsung savaşı hiç olmadığı kadar kızışmış durumda. Samsung, Hollanda’da Apple’ın yeni akıllı telefonu iPhone 4S’in satışına ülke çapında yasak getirilmesi için dava açtı.

Samsung’un Hollanda’da The Hague mahkemesinde iPhone 4S’in yasaklanması için açtığı davada ise şirketin bu isteği kabul edilmedi. Hollandalı hakim, bir buçuk ay önce Samsung için bir durdurma kararı verse de bu karar zarar kaldı. Zira karar sadece arayüz patentleri üzerindeydi ve Samsung, ihlal içeren Andorid dağıtımlarını değiştirerek kendini kurtarmıştı.

Birkaç gün önce gerçekleşen duruşmada bir ABD hakimi, Apple’ın isteğini reddetmesinin olası olduğunu söyledi. Benzer bir durum ise Avustralya’da gerçekleşti. Apple, sadece Galaxy Tab 10.1’in değil, tüm Samsung tabletlerinin yasaklanmasını istiyor, zira bu şirkete göre tablet başka bir isimle de ortaya çıkabilir. Ancak hakim Annabelle Bennett ön-kararın sadece Galaxy Tab 10.1 için geçerli olduğunu söylüyor.

Bu arada bir ABD hakimi, Samsung’un Galaxy Tab serisinde Apple patentlerini gerçekten ihlal ettiğini söylereken, cihazıların satışını Kuzey Amerika’da henüz durdurmadığını açıkladı. Hakim Lucy Koh, ön-karar verilmeden önce Apple’ın iddia ettiği patentleri ispat etmesinin gerektiğini söyledi.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.