Hotmail’de Yenilik!

E-postaları en iyi şekilde yöneterek gelen kutusunda birikmeyi önleyen ve fotoğraf paylaşımını çok daha kolay ve keyifli hale getiren bu özellikleri henüz keşfetmeyenler için, işte Hotmail’i kullanırken çok işe yarayacak 5 yeni araç:

1. “Temizlemeyi Programlama” ile bir gönderenin sadece en son iletisini saklayın
Fırsat sitelerinden gelen günlük e-postalar gelen kutunuzda birikeceğine, bırakın Hotmail her gün sizin için temizlik yapsın ve örneğin Grupanya’dan yeni bir e-posta geldiğinde, eskilerini otomatik olarak silsin.

2. Tek tıkla gönderim listelerinden çıkın
Zamanında üye olduğunuz bir bültenden çıkmanın yollarını mı arıyorsunuz? E-postanın Yanıtla menüsünden “Aboneliği Kaldır” seçeneğini tıklayın, Hotmail hem sizin adınıza bülten aboneliğinizi iptal etsin, hem de web sitesi sizi listesinden silene kadar gelen tüm iletileri siz görmeden otomatik olarak silsin.

3. Önemli e-postaları gözünüzün önünde tutun
Yanıtlamanız ya da takip etmeniz gereken bir e-posta mı var?
Yanındaki bayrağa tıklayın, gelen kutunuzun en tepesine sabitlensin!
Yeni e-postalar gelse de önemli e-postalarınız her zaman en tepede, gözünüzün önünde kalsın.

4. Fotoğraflarınız hakettikleri ilgiyi görsün
Yeni bir e-postaya göndermek istediğiniz fotoğrafları ekleyip “Albüme dönüştür” seçeneğini tıkladığınızda, fotoğraflarınız SkyDrive’ınıza yüklenir ve orada saklayabileceğiniz bir albüme dönüşür! Albümün ismini bile direkt e-postanın içine yazarak belirleyebilirsiniz.
Böylece hem siz yüklü e-postalar göndermekten kurtulursunuz, hem de sevdikleriniz fotoğraflarınızı web’de slayt gösterisi olarak izleyebilir ve kendi bilgisayarlarına indirebilirler.

5. Hızlıca yapmak istediğiniz işlemleri siz belirleyin
Yeni Hotmail’de bir iletinin üzerine geldiğinizde silme, bayraklama ve okundu/okunmadı olarak işaretleme işlemlerini anında yapabilmek için küçük ikonların belirdiğini göreceksiniz.
İsterseniz buraya, sık kullandığınız araçların ikonlarını da ekleyebilirsiniz. Örneğin e-postalarınızı kategorize etmeyi seviyorsanız, Seçenekler > Anlık Eylemler menüsünden e-postalarınızın yanında kategori ikonunun da çıkmasını sağlayabilir, ya da Süpür özelliğini sık kullanıyorsanız buraya Süpür ikonunu ekleyebilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.