200 Dolara Samsung S3

Samsung, dünyanın geri kalanında da olduğu gibi S III’ün ABD piyasasındaki promosyon ve pazarlama çalışmalarına müthiş önem veriyor. Güney Kore elektronik üreticisi devinin amiral gemisi kabul edilen Galaxy S III, Verizon, AT&T, Sprint, T-Mobile ve U.S. Cellular operatörleri tarafından satışa sunulacak. Telefonun ABD’ye gelecek modelleri hakkında detaylar belirse de, Samsung kesin satış fiyatı ve piyasaya sürülme tarihi hakkında bilgi vermedi.

Analistler, HTC One X’te olduğu gibi, S III’ün ABD’de piyasaya sürülecek modelinde 1.5 GHz çift çekirdekli Qualcomm Snapdragon S4 işlemci olmaası bekliyor. Oysa beklentiler, Samsung’un yeni nesil işlemcisi 1.4Ghz dört çekirdekli Exynos işlemcisi kullanması yönünde.

İşlemci peformansının düşük olmasının nedeni olarak, dört çekirdekli çip ile ABD’deki LTE ağlarının uyumsuzluğu gösteriliyor. HTC One X, ABD’de ve diğer ülkelerde Nvidia Tegra 3 işlemciyle piyasaya sürülmüştü.

Analistler yine de, Qualcomm’un çift çekirdekli işlemcisinin yeterince hızlı olduğunu ve tüketicinin beklentilerini karşılayacağını belirtti.

Piyasaki en ince akıllı telefonlardan biri olan S III, HD Süper AMOLED görüntü teknolojisi ve bu teknolojiyi yansıtacak 12,1 santim ekran genişliğine sahip. 4G LTE ve HSPA + 42 hızında internet erişimi imkanı sunana S III, HD 1080p video çekim özelliği bulunan 8 mega piksel kamera kullanıyor. S III, Android işletim sisteminin mevcut olan en son versiyonunu Dondurmalı Sandviç’le (4.0) çalışıyor.

S III’ü tercih edecek tüketiciler, bu kadar ince bir telefonu düşürme korkusunu daha az yaşayacak. Gorilla Glass ekran kaplamasını üreten Corning, S III için Gorilla Glass 2.0’ı sundu. Kısaca S III’ün darbelere karşı da oldukça dirençli olduğunu söyleyebiliriz

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.